Savarkari 7 M 300x200 - هفته پنجم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شداخبار اسبدوانی-تورکمن‌نیوز- هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوارکاری، در هفته پنجم این رقابت‌ها عصر جمعه ۶۰ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد داخلی در هفت دور هزار متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۷۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یاسر جرجانی با اسب ریحان گل زودتر از خط پایان گذشت و جواد آچاک با اسب ایل طاها و قربان محمد اودک با اسب کارولین به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های ترکمن سه و چهار ساله و صفر تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر بود که پیمان قلرعطا با اسب آریا گز عنوان اول را به دست آورد و ابراهیم قره داشلی با اسب شیر آق قلا و رامین قهرمانی با اسب وفا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و هشت تا ۱۰ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که جواد آچاک با اسب وای وای موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب پرسا و آق اویلی بشگرد با اسب داز ثمر به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که نورمحمد بهادر با اسب آتلانتیک زودتر از خط پایان عبور کرد و آق اویلی بشگرد با اسب طوبی و آرمین آق آتابای با اسب سامرسا به ترتیب دوم و سوم شدند.

Savarkari 1 7 M 300x175 - هفته پنجم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شد

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب تاوالیزا نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و ستار مهرانی با اسب ناز سینا و پیمان قلرعطا با اسب رویال لاین نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های دوخون سه ساله و ۱۲ تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب خان یلمه موفق به کسب مقام اول شد و عیدمحمد غراوی با اسب لیلی ناز و یاسر جرجانی با اسب المینا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های تروبرد داخلی سه و چهار ساله و صفر تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب سبیت خاطر موفق به کسب مقام نخست شد و جواد آچاک با اسب بوکی دی و نورمحمد بهادر با اسب پرنسس به ترتیب دوم و سوم شدند.

آرمین آق آتابای بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، آرمین آق آتابای با کسب دو مقام نخست، یک مقام دوم و یک مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، نورمحمد بهادر دو مقام نخست و یک مقام سوم به دست آورد، جواد آچاک یک مقام نخست و دو مقام دوم کسب کرد و یاسر جرجانی و پیمان قلرعطا هر کدام صاحب یک مقام نخست و یک مقام سوم شدند.

لازم به ذکر است؛ هفته ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن جمعه ۱۳ مردادماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

گردآوری: گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: mehrnews.com

انتشار دهنده : Medeniyet
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۲:۱۶

۰۷ مرداد ۱۳۹۶

کد خبر :

1238

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک