امروز : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

asbsait 24f 1 300x189 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسسوارکاری-ترکمن نیوز- هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 50 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن‌های ایران، در هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس روز جمعه 31 فروردین ماه 62 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 12 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 50 رأس اسب از نژادهای دوخون، تروبرد داخلی و ترکمن در 7 دور ۱۲۰۰ متر و ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های از 3 تا 4 سال ، از 24 تا 30 امتیاز، نژاد ترکمن، به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که “رامین قهرمانی” با اسب دل آرا 3 زودتر از خط پایان گذشت و فیض الله رجال با اسب مردانه رحمتی و پیمان قلرعطا با اسب خان بولگ به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و آرمین آق آتابای در این دور جایگاه چهارم را با اسب یل فام زمان کسب کرد.
اسب شماره 6 کیهان سلیم به علت خارج نشدن از دپار از حضور در رقابت دور اول جا ماند و شرکت نکرد.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۰ ۱۴ ۴۸ ۳۷ 300x194 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رقابت دور دوم میان اسب‌های از 3 تا 7 سال، از 16 تا 22 امتیاز، نژاد تروبرد داخلی، به مسافت 1000 متر بود که “بنیامین جرجانی” با اسب ای پی ایندی زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و آق اویلی بشگرد با اسب ریگان و کمال دلیجه عطا با اسب رد شدو به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس عبدالحلیم قبادی با اسب رایکا بود.

در دور سوم اسب‌های از 4 تا 7 سال ،هندیکاپ، نژاد تروبرد داخلی، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که “کمال دالیجه عطا” با اسب کاررا به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب ایلوسیو و ابوطالب چاریزاده با اسب پانامرا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس قربان محمد اودک با اسب فلاور هج در جایگاه چهارم قرار گرفت.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۰ ۱۶ ۳۶ ۲۴ 300x193 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های از 4 تا 6 سال، هندیکاپ، دوخون، به مسافت 1200 متر شکل گرفت که “آق اویلی بشگرد” با اسب پیر بابا زودتر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب عالم ناب و کمال دلیجه عطا با اسب ویمتو به ترتیب دوم و سوم شدند و ابوطالب چاری زاده با اسب آکام در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۰ ۱۶ ۳۶ ۳۰ 2 300x197 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور پنجم اسب‌های از 3 تا 4 سال،از 8 تا 14 امتیاز، تروبرد داخلی، به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که “آق اویلی بشگرد” با اسب مستردن اولین نفر از خط پایان عبور کرد و قربان محمد اودک با اسب هج پرنس و آرمین آق آتابای با اسب رسپکتیبل نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و ابوطالب چاری زاده با اسب اروگیت چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

رقابت دور ششم میان اسب‌های از 3 تا 6 سال، از 24 تا 34 امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت 1200 متر بود که “قربان محمد اودک” با اسب لندی زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و آرمین آق آتابای با اسب سامرسا و مهرداد خوجملی با اسب بای بای گلد به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس آق اویلی بشگرد با اسب میراث بندر بود.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۰ ۱۸ ۲۴ ۲۵ 300x194 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور هفتم اسب‌های از 3 تا 5 سال، ، دوخون ، به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که “کمال دالی جه عطا” با اسب گیورگی اولین نفر از خط پایان عبور کرد و پیمان قلرعطا با اسب بادیگارد و آرمین آق آتابای با اسب فریدا نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و بنیامین جرجانی با اسب روجیک چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۰ ۱۸ ۲۴ ۲۸ 300x194 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز یک میلیارد و 79 میلیون و 750 هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا هفتم کورس‌های 7گانه اهدا شد.

معرفی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس، “آق اویلی بشگرد” و “کمال دالیجه آتا” هر یک با 20 امتیاز چابکسواران برتر هفته پنجم کورس بهاره 1397 گنبد کاووس شدند.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور1: کیهان سلیم

دور2: پامادور – پایرسون

دور3: سریک

دور5: گلدن بل – جاهیل – پارسیا – نفس

دور6: تیم پلاش – سلطان صحرا

دور7: کاستینو – شوقی

 

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

خبرنگار: یاشار نیازی

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز