امروز : پنجشنبه ۱۳ بهمن ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    116172

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    16:41 | ۱۸ آذر ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

هفته پنجم اسبدوانی 1 300x188 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس به خط پایان رسید+عکسترکمن نیوز:  روز دوم هفته پنجم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت 65 راس اسب با حضور پرشور تماشاگران در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روز دوم هفته پنجم رقابت‌های کورس پاییزه گنبدکاووس امروز جمعه (18 آذرماه)، 74 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 9 رأس اسب به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند و 65 رأس اسب از نژادهای “ترکمن، دوخون و تروبرد” در هفت دور ۱۰۰۰ و 1600 متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز دوم هفته پنجم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس

رقابت در دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (مبتدی و نبرده) (3+ ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر برگزار شد که طاهر گوگ نژاد با اسب شیرزاد توران زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب دلدل شاهوار و بهرام بینایی با اسب پیروز مختومقلی جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 5) (3+ ساله) در مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که کیوان قلرعطا با اسب ژانیتا و محمد خوجملی با اسب سلهان، ستار مهرانی با اسب صدر جهان سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 2) (3+ ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که عبدالحلیم قبادی با اسب فوکوس بی، چابکسوار بهرام بینایی با اسب اس اچ بوسفال و محمد خوجملی با اسب فوکوس لا به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

هفته پنجم اسبدوانی 4 300x188 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس به خط پایان رسید+عکس

در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 5) (3+ساله) در مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که امین محمدی با اسب فور رانر پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، کمال دالی جه عطا با اسب بلک خاویار مقام دوم را از آن خود ساخت و آق اویلی بشگرد با اسب آی سونا به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالحلیم قبادی با اسب بلاچو، کمال دالی جه عطا با اسب مری کوئین و صادق ایمری با اسب پرفکت ارال مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

TN 2 31 300x188 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس به خط پایان رسید+عکس

رقابت دور ششم میان اسب‌های نژاد دوخون (مبتدی و نبرده) (2 ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب آلانیا، چابکسوار بنیامین جرجانی با اسب ویلما و رامین قهرمانی با اسب دیزنی لند به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

مسابقات اسب دوانی پاییزه گنبدکاووس در دور هفتم با رقابت اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) در مسافت 1600 متر برگزار شد  که صادق ایمری با اسب ایلناز کیا مقام اول این دور را کسب کرد، عبدالحلیم قبادی با اسب بی تو نایب قهرمان شد و کیوان قلرعطا با اسب فرحناز جایگاه سوم را کسب کرد.

TN 1 36 300x188 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس به خط پایان رسید+عکس

چابکسوار برتر:

عبدالحلیم قبادی با کسب 2 عنوان قهرمانی و یک نایب قهرمانی بهترین چابکسواران روز دوم از هفته پنجم کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شدند.

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: آتا الما بیرجند، ساینا خرقان، داینالی گز
دور دوم: جان بابا
دور سوم:
دور چهارم: بست گنبد
دور پنجم:
دور ششم: آرتمن بابا، وستینگ بوی، اروپا
دور هفتم: سانا

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 4 میلیارد و 312 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7گانه تعلق گرفت.

تماشاگران اسبدوانی 300x188 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس به خط پایان رسید+عکس

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم تورکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز