امروز : دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز – یاشار نیازی: هفته پنجم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با رقابت 50 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هفته پنجم کورس بهاره گنبدکاووس (4 خردادماه)، 54 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد  4 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 50 رأس اسب از نژادهای ترکمن و تروبرد در شش کورس 1000، 1200 و 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

1 11 300x188 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

نتایج هفته پنجم مسابقات اسبدوانی بهاره 1402 گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های  نژاد تروبرد (مبتدی و نبرده) (3+ساله) در مسافت 1000 متر برگزار شد و بهرام بینایی با اسب روتی تاپ زودتر از خط پایان گذشت و یونس اورکلی با اسب آنیکا و امین محمدی با اسب لیتل راک به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های  نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که کیوان قوللر عطا با اسب شانتاژ سکوی اول را کسب کرد و فیض الله رجال با اسب رجال هورس در جایگاه دوم قرار گرفت و کماب دالیجه عظا با اسب تایگر احسان سوم شد.

اسب‌های  نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که حسام عطایی با اسب جانا وحدانی، الله بردی طویی با اسب آریا قلی زاده و نورمحمد بهادر با اسب خان بیگلر گز به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

2 8 300x188 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

در دور چهارم اسب‌های  نژاد تروبرد (2 تا 6 امتیاز) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که بهرام بینایی با اسب جوکوویچ پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، نادر صالح پور با اسب آریل ای تی سی مقام دوم را از آن خود ساخت و عید محمد غراوی با اسب وان لاو به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 2) (3+ساله) به مسافت 1200 متر برگزار شد که رضا ایمری با اسب فیوری اول شد، کمال دالیجه عطا با اسب فرناندو و عید محمد غراوی با اسب زستا به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور ششم اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 5 ) (3+ساله) به مسافت 1600 متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب اکسل فوکوس پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، رضا ایمری با اسب نیوسامر مقام دوم را از آن خود ساخت و الله بردی طویی با اسب گالیلئو به جایگاه سومی اکتفا کرد.

3 5 300x188 - هفته پنجم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

چابکسوار برتر:

بهرام بینایی با کسب 2 قهرمانی بهترین چابکسوار هفته پنجم مسابقات اسبدوانی بهاره 1402 گنبدکاووس معرفی شد؛

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛
دور دوم؛ شیرزاد توران – آی تکه ابیورد
دور سوم؛
دور چهارم؛ ونتورا
دور پنجم؛ آلکس مورگان
دور ششم؛

در پایان رقابت های امروز مبلغ ۶ میلیارد و ۸۳۲ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 6 گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

 

 

فیلم هر کورس:

برای مشاهده فیلم هر دور از مسابقات اسبدوانی از لینک زیر در کانال تلگرامی هیئت سوارکاری گنبدکاووس استفاده کنید

https://t.me/gonbadsavarkari

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز