امروز : سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

1 129 300x200 - هفته پایانی و قهرمانی مسابقات اسبدوانی بندرترکمن برگزار شدتورکمن‌نیوز: هفته قهرمانی رقابت‌های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن جمعه هشتم شهریور ماه با رقابت 47 رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در هفته یازدهم رقابت‌های اسبدوانی تابستانه بندرترکمن 47 راس اسب ثبت نام کردند که با نظر دامپزشک میدان 13 راس اسب حذف شدند و ۳۴ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در هفت دور هزار مترو هزار و چهارصد و پنجاه متر در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های نژاد تروبرد (کلاس 6) (۳+ ساله) برای مسافت هزار متر وارد دپار (استارت) شدند کهآرمین آق آتابای با اسب آواز قهرمان شد و ستار مهرانی با اسب مانلی۲ و نیامین جرجانی با اسب شاو شاو به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم اسب‌های نژاد دوخون ( کلاس برنده) ( 2 ساله)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب تاوانورا موفق به کسب مقام اول شد، بنیامین جرجانی با بلک اسپیدی  جایگاه دوم را از آن خود ساخت و رامین قهرمانی با اسب رویال سیتی به مقام سومی بسنده کرد.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های  نژاد دوخون (کلاس Maiden) (2 ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که کمال دلیجه عطا با اسب الماس بندر زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی را به ترتیب؛ آق اویلی بشگرد با اسب نیروانا و قربان محمد اودک با اسب بیوتی کالکشن کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (کلاس 1) (+3 ساله) به مسافت 1450 متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با آکام موفق به کسب مقام اول شد قربان محمد اودک با اسب لندی به مقام دومی رسید و ستار مهرانی با اسب ویمتو به مقام سومی دست یافت.

رقابت در دور پنجم اسب‌های  نژاد دوخون ( کلاس 6) (+3 ساله) به مسافت 1450 متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالحلیم قبادی با اسب آژدر اولین نفر از خط پایان عبور کرد، ستار مهرانی با اسب گلد دریم و آرمین آق آتابای با اسب طوفان سرخ به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کرد.

در دور ششم اسب‌های  نژاد دوخون ( کلاس 4) (+3 ساله) به مسافت 1450 متر با یکدیگر کورس گذاشتند که آق اویلی بشگرد با اسب طلا مقام اول این دور را کسب کرد، عید محمد غراوی با اسب گل آی نور و مهرداد خوجملی با اسب وروجک گمیشان دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور هفتم اسب‌های  نژاد دوخون ( کلاس 5) (+3 ساله) به مسافت 1450 متر با یکدیگر کورس گذاشتند که آق اویلی بشگرد با اسب هاکتان مقام اول این دور را کسب کرد، امیر مختومی با اسب استینگر و مهرداد خوجملی با اسب آی نور مهرانی دوم و سوم را به دست آوردند.

photo ۲۰۱۹ ۰۸ ۲۳ ۲۱ ۰۰ ۵۸ 1 296x300 - هفته پایانی و قهرمانی مسابقات اسبدوانی بندرترکمن برگزار شدمعرفی بهترین چابکسواران هفته

آق اویلی بشگرد با کسب 5 قهرمانی چابکسوار برتر این هفته از رقابت‌ها شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: پینتوریکو _ گلدن وینر

دور دوم: می هان _ کینگ بال _ میراب

دور سوم: آیکال _ یلداناز

دور چهارم: تامارا _ سردار بندر

دور پنجم:  تاپیک

دور ششم: شیدر

دور هفتم: سای دریم _ دراگل

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۱۰۶ میلیون و ۵۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز