امروز : جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۲۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

آق قلا 9 300x205 - هفته پایانی مسابقات قهرمانی اسبدوانی کورس پاییزه آق قلا برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: هفته پایانی مسابقات قهرمانی اسبدوانی کورس پاییزه آق‌قلا با حضور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با رقابت ۷۳ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل پاییز آق قلا روز جمعه ۹ آذرماه ۸۴ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۱ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۷۳ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۸ دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۵۵۰متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۱:۴۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۲ ساله ، Maiden، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب تکین۲ زودتر از خط پایان گذشت و یاسر جانی با اسب یکه نور و طاهر گوگ نژاد با اسب گیدرسن سجادی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۳:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله ، برنده، نژاد دوخون، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب اورتگا موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب من بولت و امیر مختومی با اسب ویس ناز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۳:۴۰) رقابت در دور سوم Maiden، اسب‌های ۲ساله نژاد دوخون، به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب سوژه زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب نورمحمد بهادر با اسب اسکافیلد و عبدالرحیم آرمیده با اسب تاپیک کسب کردند.

آق قلا 8 300x205 - هفته پایانی مسابقات قهرمانی اسبدوانی کورس پاییزه آق قلا برگزار شد+عکس

(۱۴:۰۵) در دور چهارم Maiden، اسب‌های ۲ساله نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که یاسر جرجانی با اسب ردلیدی من موفق به کسب مقام اول شد و اسحاق قاضلی کر با اسب باگرو و رامین آق آتابای با اسب کارول اسپید به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۴:۳۰) رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۴) (۳ تا ۵ ساله)، به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب ماریل اولین نفر از خط پایان عبور کرد، امیر مختومی با اسب طاهانور دوم شد و قربان محمد اودک با اسب پریزمتیک مقام سوم را کسب کرد.

(۱۵:۳۰) در دور ششم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس) (۳ تا ۶ ساله) در مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که آق اویلی بشگرد با اسب برند مقام اول این دور را کسب کرد، آرمین آق آتابای با اسب منوکید و کمال دألیجه عطا با اسب ویمتو نفرات دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۵:۵۰) رقابت در دور هفتم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۴) (۳ تا ۵ ساله)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مصطفی کلته با اسب نورای اولین نفر از خط پایان عبور کرد، قربان محمد اودک با اسب دومان سوین دوم شد، محمد خوجملی با اسب اوچاربانو مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور هشتم  اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس۳) (۳ تا ۶ ساله)، در مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که یاسرجرجانی با اسب اوزان موفق به کسب مقام اول شد وآرمین آق آتابای با اسب آلتون‌سا و آق اویلی بشگرد با اسب شوالیه به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

معرفی بهترین چابکسوار هفته

آق اویلی بشگرد  با کسب دو قهرمانی و یک مقام سومی بهترین چابکسوار هفته پایانی و قهرمانی این دوره از رقابتهای کورس پاییزه آق قلا شد.

نورمحمد بهادر  در این دوره از مسابقات کورس پاییزه آق قلا به عنوان بهترین جابکسوار انتخاب و با اهدای لوح یادبود از وی تجلیل شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

کورس اول: ایلی گلی – شایلن بلوری

کورس دوم: –

کورس سوم: پوا پوا

کورس چهارم: واویلا۲

کورس پنجم: طوبی

کورس ششم: بای بای – سیتی دنسر – ریو بندر

کورس هفتم: بالریاناق – دازتاجر – دایان آتلان

کورس هشتم: –

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیاردو ۱۲۵ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هشتگانه اهدا شد.

در هفته قهرمانی کورس پاییزه آق قلا سید مناف هاشمی استاندار گلستان، میرمحمد غراوی معاون امور اقتصادی و عمرانی استاندار، بهمن طیبی مدیر کل ورزش و تربیت بدنی استان، ناصر رزاقیان رییس هیات سوارکاری استان گلستان و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی حضور داشتند.

در پایان رقابت‌ها با اهدای جوایز قهرمانی از سوارکاران و مالکان اسب تقدیر شد، همچنین با اهدای تقدیر نامه و هدایا تنی چند از برگزار کنندگان و عوامل اجرایی و پیشکستوان اسبدوانی آق قلا تجلیل به عمل آمد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

گزارش خبری از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیأت سوارکاری گنبدکاووس

گزارش تصویری از: بهمن کر

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز