امروز : پنجشنبه ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

2 3 300x188 - هفته پانزدهم کورس زمستانه گنبدکاووس خاتمه یافتترکمن نیوز – آینا شیرزاد- هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت ۸۶ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛روز دوم هفته پانزدهم کورس زمستانه گنبدکاووس،۸۶ رأس اسب از نژادهای “ترکمن، دوخون و تروبرد” در هشت کورس هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۶۰۰ متری با هم به رقابت پرداختند.

در دور اول این مسابقات، ۱۲ راس اسب بیش از چهار ساله نژاد ترکمن maiden در دسته مبتدی و نبرده و به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «سارمات رعنا» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اسب‌های «سلین آراد» و «تکخال آریا دشت» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های سه ساله نژاد تروبرد در دسته میدان آزاد بود که با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «لئو نور» اول شد و اسب‌های «ریال فوکوس» و «سیران» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۲ بود و با شرکت ۱۱ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «آرال خان» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «صفا خان» و «کادنزا» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور چهارم روز دوم و پایانی هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس باز هم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته چهار بود که با شرکت ۹ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «پرنس آلپ» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «آل بندر» و «ویوا فوکوس» به‌ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته پنج بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «داز جوی» اول شد و اسب‌های «کلیور» و «ریو سولیا» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم ویژه اسب‌های سه ساله نژاد تروبرد در دسته کاندیشن استیکس بود و با شرکت ۱۰ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «هواسپریت» اول شد و اسب‌های «میست نایت» و «تاوا سکرت» به ترتیب دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته پنج بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «استانبول سیتی» اول شد و اسب‌های «آناش» و «سودیف» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور هششم و پایانی این مسابقات ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته پنج بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۶۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «اصیلا ایزدی» اول شد و اسب‌های «پرنسا» و «تایلار بیک» به ترتیب عناوین دوم و سوم را کسب کردند.

در پایان رقابت های امروز ۲۱ میلیارد و ۹۵ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب های اول تا سوم اهدا شد.

معرفی چابکسوار برتر

رضا ایمری بعنوان بهترین چابکسوار روز دوم از هفته پانزدهم کورس زمستانه ۱۴۰۲ گنبدکاووس معرفی شد

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز