امروز : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    44618

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:11 | ۱۲ بهمن ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

12بهمن 3 300x200 - “هفته پانزدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: هفته پانزدهم مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 59 رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز جمعه (12 بهمن ماه ۱۳۹۷)، 64 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 5 رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و 59 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 7 دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ و 1550 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار اسبدوانی
t.me/HorsePress

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های 2 ساله، نژاد ترکمن،(کلاس برنده) به مسافت 1200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که علی رجال با اسب سردار سخاوی زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب گل یار جاهد و طاهر گوگ نژاد با اسب گدرسن سجادی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(14:00) در دور دوم اسب‌های 2 ساله، نژاد تروبرد، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب راسپینا موفق به کسب مقام اول شد و امین محمدی با اسب نوتلا و رامین قهرمانی با اسب پرنسس لاکی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

12بهمن 1 300x200 - “هفته پانزدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۴:30) رقابت در دور سوم میان اسب‌های 2 ساله، نژاد تروبرد (کلاس برنده) به مسافت 1000 متر شکل گرفت که محمد خوجملی با اسب گلدن استیت زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آرمین آق آتابای با اسب لاکی بویز و ستار مهرانی با اسب اکسل هج کسب کردند.

(15:00) در دور چهارم اسب‌های 3 ساله، نژاد دوخون، کلاس 2 (بنچ مارک 105)، به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که علیمحمد غراوی با اسب ادن لای موفق به کسب مقام اول شد و مهران عطا با اسب توقای و آرمین آق آتابای با اسب نهیر به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

12بهمن 4 300x200 - “هفته پانزدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۵:45) رقابت در دور پنجم اسب‌های 3 ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس 5)، به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال صالح پور با اسب کروم اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آرمین آق آتابای با اسب گلسا دوم شد، کمال دلیجه عطا با اسب ایلیا مقام سوم را کسب کرد.

(16:15) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد دوخون،(هندیکاپ کلاس 6)، به مسافت 1200 متر با یکدیگر کورس گذاشتند که عیدمحمد غراوی با اسب گل آی نور مقام اول این دور را کسب کرد، بنیامین جرجانی با اسب اوکتای قرق و  محمد خوجملی با اسب روجیک عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

12بهمن 6 300x200 - “هفته پانزدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(16:45) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های 3 ساله، نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 4) به مسافت 1550 متر شکل گرفت که ستار مهرانی با اسب دانسر هج زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب نادر صالح پور با اسب عقاب و رضا ایمری با اسب کرولا کسب کردند.

خوجملی 300x271 - “هفته پانزدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

محمد خوجملی چابکسوار برتر

معرفی بهترین چابکسوار هفته

ستار مهرانی و محمد خوجملی هر کدام با یک عنوان قهرمانی و یک مقام سومی، به طور مشترک چابکسوار برتر هفته پانزدهم شدند.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌ کیمیا گز
دور سوم❌ لیدی هج
دور پنجم❌ چرنویل
دور ششم❌ ملکه جهان – لادی هانی

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 944 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته شانزدهم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز پنجشنبه 18 بهمن ماه ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز