امروز : جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

هفته پانزدهم روز دوم 300x188 - هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس به خط پایان رسید+ تصاویرترکمن نیوز: روز دوم هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 61 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛روز دوم هفته پانزدهم کورس زمستانه گنبدکاووس (28 بهمن ماه)، ۶۹ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 8 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 61 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هفت کورس شامل پنج دور هزار متری، یک دور هزار و ۲۰۰ متری و یک دور هزار و ۶۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز دوم هفته پانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (8 تا 14 امتیاز) (3ساله) در مسافت 1000 متر برگزار شد و  نورمحمد بهادر با اسب جان جان صوفیان زودتر از خط پایان گذشت و رضا فهیمی با اسب آتای محسن و بنیامین جرجانی با اسب بهار گزل گز به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 7) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب فنیکس سکوی اول را کسب کرد و صادق ایمری با اسب یوهان بلک در جایگاه دوم قرار گرفت و نورمحمد بهادر با اسب سرفینا سوم شد.

نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که محمد خوجملی با اسب ایمپالا ، پیمان قلرعطا با اسب راگ دنسر و نادر صالح پور با اسب لوکو به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که صادق ایمری با اسب کاسپین هج پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، رضا ایمری با اسب کازوما مقام دوم را از آن خود ساخت و کیوان قلرعطا با اسب بست اسپید به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 2) (3+ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که صادق ایمری با اسب دینامیت اول شد، نادر صالح پور با اسب فوکوس دنسر و بهرام بینایی با اسب اس اچ بوسفال به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسب‌های  نژاد دوخون (8 تا 14 امتیاز) (3ساله) در دور ششم با مسافت 1200 متر باهم رقابت داشتند که محمد خوجملی با اسب اریک، مومن بهادر با اسب یاد کراندو و کیوان قلرعطا با اسب ریو نرمین به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور هفتم اسب‌های  نژاد دوخون (مبتدی و نبرده ) (3+ساله) به مسافت 1600 متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب ملینا پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، بنیامین جرجانی با اسب مادر مقام دوم را از آن خود ساخت و محمد امین ایری با اسب یاد جهان به جایگاه سومی اکتفا کرد.

چابکسوار برتر:

صادق ایمری با کسب دو قهرمانی و یک نائب قهرمانی به عنوان بهترین چابکسوار روز دوم از هفته پانزدهم کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (5) بوسر
دور دوم؛ (1) هالند، (5) ولوا، (13) دانای
دور سوم؛
دور چهارم؛ (9) آی دل
دور پنجم؛ (1) اونیکس
دور ششم؛ (2) میرا، (10) لیدی برد
دور هفتم:

به گزارش ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز