امروز : جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز: هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 62 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز شد.

4 2 300x188 - هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس با رقابت 62 اسب آغاز شد+تصاویر

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته هفدهم کورس زمستانه گنبدکاووس (۱۱ اسفندماه)، 70 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 8 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 62 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هفت کورس هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۶۰۰ متری  با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز اول هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 7) (3+ساله) در مسافت 1200 متر برگزار شد و رضا ایمری  با اسب ادرمن زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب جانان وحدانی و محمد امین ایری با اسب هرانوس ترکان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های  نژاد دوخون (مبتدی و نبرده) (3ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب آنایس سکوی اول را کسب کرد و بهرام بینایی  با اسب مرگان در جایگاه دوم قرار گرفت و بنیامین جرجانی با اسب دوران سوم شد.

اسب‌های  نژاد دوخون (مبتدی) (3ساله) در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که آرمین آق اتابای با اسب سراتو، رامین آق آتابی با اسب آلپ ارمیا و اسحاق جرجانی با اسب بنز به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس5) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالحلیم قبادی با اسب بلاروزا پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، نادرصالح پور با اسب سکرین مقام دوم را از آن خود ساخت و پیمان قوللار آتا (عطا) با اسب راینو سروس به جایگاه سومی اکتفا کرد.

5 2 300x188 - هفته هفدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس با رقابت 62 اسب آغاز شد+تصاویر

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های  نژاد دوخون (نویس استیکس) (3ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که بهرام بینایی با اسب انیم اول شد، ابوطالب چاریزاده با اسب اریک و عبدالحلیم قبادی با اسب جامائیکا به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسب‌های نژاد تروبرد(هندیکاپ کلاس 3) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1200 متر باهم رقابت داشتند که نورمحمد بهادر با اسب الکس مورگان، عبدالحلیم قبادی با اسب لادافوکوس و آرمین آق آتابای با اسب سلوینیا به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

دور پایانی مسابقات امروز در دور هفتم میان اسب‌های نژاد تروبرد (2 تا 6 امتیاز) (3ساله) به مسافت 1600 متر برگزار شد که سراج الدین اندروا با اسب سوکایا مقام اول این دور را کسب کرد، کیوان قوللار آتا (عطا) با اسب آتوسا زاگرس و بهرام بینایی با اسب شانل جایگاه سوم را کسب کرد.

چابکسوار برتر:

ارمین آق آتابای با کسب دو قهرمانی و یک مقام سومی به عنوان برترین چابکسوار روز اول از هفته هفدهم کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ سلین کلاته
دور دوم؛ دی کایرو – نیتا
دور سوم؛ دسپرادو میرا
دور چهارم؛ بست سیتی – پیکوهاس
دور پنجم؛-
دور ششم؛-
دور هفتم؛جوکویچ – هچ بیوتی

 

در پایان رقابت های امروز مبلغ پنج میلیارد و پانصد و شصت و چهار میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

 

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: رقابت‌های روز دوم هفته هفدهم نیز فردا جمعه 12 اسفندماه در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز