امروز : پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۰۶,۴۸۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    1245

  • /
  • تاریخ :

    ۲۰ مرداد ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

Savarkari 20 M 300x200 - هفته هفتم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شداخبار اسبدوانی-تورکمن‌نیوز- هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوارکاری، در هفته هفتم این رقابت‌ها عصر جمعه ۶۱ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در هفت دور هزار و هزار و ۵۵۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان بیش از ۸۰ میلیون تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه تا پنج ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یعقوب انفاس با اسب جقال بیک زودتر از خط پایان گذشت و محمد یزدانی با اسب گرکز و مهدی صداقت با اسب جهان گل به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر بود که نورمحمد بهادر با اسب دمبرمز عنوان اول را به دست آورد و آرمین آق آتابای با اسب اوزان و آق اویلی بشگرد با اسب آریس گلد به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون دو ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب تامارا موفق به کسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب ایل سویر و آق اویلی بشگرد با اسب آی گل به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و صفر تا چهار امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که آرمین آق آتابای با اسب رویال لاین زودتر از خط پایان عبور کرد و نورمحمد بهادر با اسب ناز سینا و رامین قهرمانی با اسب گل آی جان به ترتیب دوم و سوم شدند.

Savarkari 20 1 M 300x200 - هفته هفتم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شد

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب طوبی نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب داز ثمر و قربان محمد اودک با اسب ایرانیکا نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های ترکمن سه تا پنج ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آرمین آق آتابای با اسب پوربه موفق به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب قوش قانت و حسین باقچقی با اسب نازیلا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۰ امتیازی به مسافت هزار و ۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب مهگل موفق به کسب مقام نخست شد و قربان محمد اودک با اسب اوکسال و آرمین آق آتابای با اسب ایلهان به ترتیب دوم و سوم شدند.

آرمین آق‌آتابای بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، آرمین آق آتابای با کسب دو مقام نخست، دو مقام دوم و یک مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، نورمحمد بهادر موفق به کسب یک مقام نخست و دو مقام دوم شد، آق اویلی بشگرد یک مقام نخست، یک مقام دوم و دو مقام سوم به دست آورد و یعقوب انفاس، پیمان قلرعطا و ستار مهرانی هر کدام صاحب یک مقام نخست شدند.

لازم به ذکر است؛ هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن جمعه ۲۷ مردادماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

گردآوری: گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: mehrnews.com

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز