امروز : چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۷۶۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    43077

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:37 | ۱۳ دی ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

photo 2019 01 03 16 20 59 300x188 - “هفته هفتم” مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” 1397 گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: هفته هفتم مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با حضور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۲ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز پنجشنبه (۱۳ دی ماه ۱۳۹۷)، ۵۹ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۷ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۵۲ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن،(هندیکاپ کلاس ۵)  به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که اسحاق یزدانی با اسب بچه سیناخ زودتر از خط پایان گذشت و قربان محمد اودک با اسب رد ری و بنیامین جرجانی با اسب دادلی گراش به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد تروبرد، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب آدرینا۲ موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب تاتیه روآ و آرمین آق آتابای با اسب افراب به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

photo 2019 01 03 14 28 11 300x188 - “هفته هفتم” مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” 1397 گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، (هندیکاپ کلاس ۵)، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که رامین قهرمانی با اسب آلگرو زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب متین جرجانی با اسب استانینگ و آرمین آق آتابای با اسب مستر واندرفول کسب کردند.

(۱۵:۱۵) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۶)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب آزادی موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب ایزا بوی و کمال دلیجه عطا با اسب اوچر بانو به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۲)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب سای چلنج اولین نفر از خط پایان عبور کرد، کمال دلیجه عطا با اسب سامین دوم شد، محمد خوجملی با اسب شه راد مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد دوخون، کلاس Maiden، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که کمال صالح پور با اسب کروم مقام اول این دور را کسب کرد، بنیامین جرجانی با اسب اسپید گل و کمال دلیجه عطا با اسب اوکتای قرق عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

رامین قهرمانی با کسب دو قهرمانی و یک نایب قهرمانی؛ چابکسوار برتر این هفته شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور دوم❌ اور کینگ
دور سوم❌ هج مامبو – کاملیا
دور جهارم❌ لادی هانی
دور پنجم❌ بازنوش قره بلاغ – سوخو
دور ششم❌ پدرو پاپلو

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۷۶۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته هشتم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز جمعه چهاردهم دیماه ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز