امروز : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

photo 2019 01 03 16 20 59 300x188 - “هفته هفتم” مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” 1397 گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: هفته هفتم مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” 1397 گنبدکاووس با حضور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 52 رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز پنجشنبه (13 دی ماه ۱۳۹۷)، 59 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 7 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 52 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 6 دور 1000 و 1200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن،(هندیکاپ کلاس 5)  به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که اسحاق یزدانی با اسب بچه سیناخ زودتر از خط پایان گذشت و قربان محمد اودک با اسب رد ری و بنیامین جرجانی با اسب دادلی گراش به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(14:00) در دور دوم اسب‌های 2 ساله، نژاد تروبرد، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب آدرینا2 موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب تاتیه روآ و آرمین آق آتابای با اسب افراب به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

photo 2019 01 03 14 28 11 300x188 - “هفته هفتم” مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” 1397 گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۴:30) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، (هندیکاپ کلاس 5)، نژاد تروبرد، به مسافت 1200 متر شکل گرفت که رامین قهرمانی با اسب آلگرو زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب متین جرجانی با اسب استانینگ و آرمین آق آتابای با اسب مستر واندرفول کسب کردند.

(15:15) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۶)، به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب آزادی موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب ایزا بوی و کمال دلیجه عطا با اسب اوچر بانو به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:45) رقابت در دور پنجم اسب‌های 3 ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس 2)، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب سای چلنج اولین نفر از خط پایان عبور کرد، کمال دلیجه عطا با اسب سامین دوم شد، محمد خوجملی با اسب شه راد مقام سوم را کسب کرد.

(16:15) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد دوخون، کلاس Maiden، به مسافت 1000 متر با یکدیگر کورس گذاشتند که کمال صالح پور با اسب کروم مقام اول این دور را کسب کرد، بنیامین جرجانی با اسب اسپید گل و کمال دلیجه عطا با اسب اوکتای قرق عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

رامین قهرمانی با کسب دو قهرمانی و یک نایب قهرمانی؛ چابکسوار برتر این هفته شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور دوم❌ اور کینگ
دور سوم❌ هج مامبو – کاملیا
دور جهارم❌ لادی هانی
دور پنجم❌ بازنوش قره بلاغ – سوخو
دور ششم❌ پدرو پاپلو

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 764 میلیون و 500 هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 6 گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته هشتم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز جمعه چهاردهم دیماه ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز