امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز – یاشار نیازی: هفته هفتم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با وجود بارش متناوب باران در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هفته هفتم کورس بهاره گنبدکاووس (18 خردادماه)، ۷۵ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 75 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 70 رأس اسب از نژادهای “ترکمن و تروبرد” در هفت کورس هفت کورس شامل ۲ دور هزار متری، چهار دور هزار و ۲۰۰ متری و یک دور هزار و ۶۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

TN ASbdavani 4 1024x640 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس زیر باران بهاری برگزار شد/ عرفان افق عطا چابکسوار برتر + تصاویر

نتایج هفته هفتم مسابقات اسبدوانی بهاره 1402 گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های  نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) در مسافت 1000 متر برگزار شد و مبین قوللار عطا با اسب جان وحدانی عطا زودتر از خط پایان گذشت و عرفان افق عطا با اسب میراث طلا قوش و فیض الله رجال با اسب آلتای محسن به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های  نژاد ترکمن (مبتدی و نبرده ) (3+ساله به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب کنتاکی سکوی اول را کسب کرد و ماهان گری با اسب نای بادای قلیچخانی در جایگاه دوم قرار گرفت و اسحاق جرجانی با اسب پولان سوم شد.

اسب‌های  نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 1) (3+ساله) در دور سوم با مسافت 1200 متر باهم رقابت داشتند که آرمین آق آتابای با اسب آترین حقانی، مومن بهادر با اسب خان نازخان و الله بردی طوئی با اسب یادگار جاهد به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب جاستیک پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، یونس اورکلی با اسب کریشنا مقام دوم را از آن خود ساخت و آرمین آق آتابای با اسب مونوپادرا به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 3) (3+ساله) به مسافت 1200 متر برگزار شد که رضا ایمری با اسب ادن لاین اول شد، بنیامین آرتا با اسب سکرین و عبدالحلیم قبادی با اسب سلطانا بوی به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1200 متر باهم رقابت داشتند که الله بردی طوئی با اسب آلیش، یونس اورکلی با اسب جم بابا و رامین قهرمانی با اسب پرنسس شاه فارهه به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور هفتم اسب‌های  نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1600 متر با یکدیگر رقابت کردند که عرفان افق عطا با اسب سهیل خان پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، رضا ایمری با اسب آی تکه ابیورد  مقام دوم را از آن خود ساخت و  محمد خوجملی با اسب اسپارتاکوس ترکان به جایگاه سومی اکتفا کرد.

چابکسوار برتر:

عرفان افق عطا با کسب یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی بهترین چابکسوار هفته هفتم مسابقات اسبدوانی بهاره 1402 گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (9) بوسر
دور دوم؛ (13) سیلویا آریاسب
دور سوم؛ –
دور چهارم؛ (7) بست سیتی
دور پنجم؛
دور ششم؛
دور هفتم؛ (4) ادرمن، (14) گل گرکز

در پایان رقابت های امروز مبلغ ۹ میلیارد و ۸۶ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

فیلم هر کورس:

برای مشاهده فیلم هر دور از مسابقات اسبدوانی از لینک زیر در کانال تلگرامی هیئت سوارکاری گنبدکاووس استفاده کنید

https://t.me/gonbadsavarkari

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز