امروز : سه شنبه ۰۱ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

آق قلا 300x200 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه آق قلا برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته هفتم رقابت‌های اسبدوانی آق قلا با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با رقابت 68 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل پاییز آق قلا روز جمعه 2 آذرماه ماه 81 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 13 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 68 رأس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در 7 دور 1000  متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۱۵) رقابت در دور اول اسب‌های 2 ساله ، کلاس Maiden، نژاد ترکمن، به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که اسحاق یزدانی با اسب کیمیاگز زودتر از خط پایان گذشت و نورمحمد بهادر با اسب ایل سون صوفیان وقربان محمد اودک با اسب قزل گل مخدومقلی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۳:۳۰) در دور دوم اسب‌های 2 ساله ،کلاس Maiden، نژاد دوخون، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالحلیم قبادی با اسب پارلا موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب ایل آی 2 و ابوطالب چاری زاده با اسب تای گون به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۴:۰۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های 2 ساله، کلاس Maiden، نژاد دوخون، به مسافت 1000 متر شکل گرفت که عبدالحلیم قبادی با اسب شیرین زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب جواد آچاک با اسب گل گندم و آرمین آق آتابای با اسب داز ملیسا کسب کردند.

(۱۴:۳۰) در دور چهارم اسب‌های 2 ساله، برنده، نژاد دوخون، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب چشم آبی (2) موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین ملایی با اسب اورتگا و قربان محمد اودک با اسب من بولت به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۱۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون 3 ساله، هندیکاپ کلاس 5، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب داغ مایه اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آرمین آق آتابای با اسب فریا دوم شد، آق اویلی بشگرد با اسب تاسارا مقام سوم را کسب کرد.

(15:45) در دور ششم اسب‌های 3 ساله، هندیکاپ کلاس 4، نژاد دوخون در مسافت 1000 متر با یکدیگر کورس گذاشتند که نورمحمد بهادر با اسب لیلی ناز مقام اول این دور را کسب کرد، متین جرجانی با اسب کایزن و عبدالحلیم قبادی با اسب میراث بندر نفرات دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۶:۱۵) رقابت در دور هفتم اسب‌های نژاد دوخون 3ساله، هندیکاپ کلاس 5، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب اریس اولین نفر از خط پایان عبور کرد، قربان محد اودک با اسب کینگ ولف دوم شد، متین جرجانی با اسب بادیگارد مقام سوم را کسب کرد.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

عبدالحلیم قبادی با کسب دو عنوان قهرمانی چابکسوار برتر این هفته از رقابتها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول:شتاب برج

دور دوم: گلدن کاپ 2- لاله گل 2- امپراطور قانقرمه- گیت طای

دور سوم: ملسه

دور پنجم: بالرینقاق- اختاپوس- آچیلای- کاستینو- سلوی ناز

دور ششم: دمبرمز

دور هفتم: تئو ول کات

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 80 میلیون تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفتگانه اهدا گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

گزارش از: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز