امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۷ ۱۵ ۱۱ ۴۶ 300x189 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسسوارکاری-ترکمن نیوز-  هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 44 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن‌های ایران،  در هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس روز جمعه 7 اردیبهشت ماه 51 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 7 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 44 رأس اسب از نژادهای دوخون، تروبرد داخلی و ترکمن در 6 دور 1000 متر و 1550 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های از 3 تا 8 سال ، از 36 تا 46 امتیاز، نژاد ترکمن، به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب آتابیگ زودتر از خط پایان گذشت و آرمین آق آتابای با اسب دل آرا 3 و آق اویلی بشگرد با اسب مردانه رحمتی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و فیض الله رجال در این دور جایگاه چهارم را با اسب یل فام زمان کسب کرد.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۷ ۱۶ ۵۱ ۴۵ 300x200 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رقابت دور دوم میان اسب‌های 2 سال، مبتدی و نبرده، نژاد دوخون، به مسافت 1000 متر بود که آرمین آق آتابای با اسب جی پیک2 زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و آق اویلی بشگرد با اسب گاران استار و بنیامین جرجانی با اسب ترکمن بیوتی به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس فیض ا… رجال با اسب ایل آی2 بود.

در دور سوم اسب‌های از 3 تا 5 سال ،از 36 تا 44 امتیاز، تروبرد داخلی، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب اکسل هج به کسب مقام اول شد و کمال دالی جه عطا با اسب گلی و قربان محمد اودک با اسب لیدی هج به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس آرمین آق آتابای با اسب ریوکنزو در جایگاه چهارم قرار گرفت.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۷ ۱۸ ۱۴ ۳۱ 300x191 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های از 3 تا 4 سال، از 8 تا 14 امتیاز، دوخون، به مسافت 1550 متر شکل گرفت که یاسر جرجانی با اسب داگلاس زودتر از خط پایان عبور کرد و ابوطالب چاری زاده با اسب سام و آرمین آق آتابای با اسب معرکه به ترتیب دوم و سوم شدند و عیدمحمد غراوی با اسب سیتارا در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۷ ۱۸ ۱۴ ۳۶ 300x199 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور پنجم اسب‌های از 3 تا 4 سال، از 8 تا 14 امتیاز، تروبرد داخلی، به مسافت 1550 متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب ریو آچا اولین نفر از خط پایان عبور کرد و عنایت ا… قلرعطا با اسب جاهیل و قربان محمد اودک با اسب رسپکتیبل نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و ستار مهرانی با اسب اروگیت چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۷ ۱۸ ۴۶ ۳۰ 300x196 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رقابت دور ششم میان اسب‌های از 3 تا 4 سال، از 24 تا 32 امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت 1550 متر بود که نورمحمد بهادر با اسب چه گوارا زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و یاسر جرجانی با اسب سلطان صحرا و مهرداد خوجملی با اسب بای بای گلد به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس بنیامین جرجانی با اسب آلتون سا بود.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۷ ۱۸ ۴۶ ۰۲ 300x197 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 806 میلیون و 705 هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا ششم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۷ ۱۹ ۱۱ ۵۳ 300x226 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسمعرفی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس، نورمحمد بهادر قهرمان دور ششم و با 18 امتیاز چابکسوار برتر هفته هفتم کورس بهاره ۱۳۹۷ گنبد کاووس شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور :آل سقرباقچقی- آرگام مهر

دور2: چشم آبی 2-  لرد ناز

دور3: مک لارن

دور4: گنجلر

دور5: آلگرو

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته هشتم مسابقات سوارکاری کورس بهاره ۹۷ گنبدکاووس روز پنجشنبه 13 اردیبهشت ماه در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می شود.

 

خبرنگار: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز