امروز : چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۳۳,۷۴۰

ریال

|

دمای هوای شهر گنبدکاووس :

23° سانتی گراد

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۷ ۱۵ ۱۱ ۴۶ 300x189 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسسوارکاری-ترکمن نیوز-  هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۴۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن‌های ایران،  در هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس روز جمعه ۷ اردیبهشت ماه ۵۱ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۷ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۴۴ رأس اسب از نژادهای دوخون، تروبرد داخلی و ترکمن در ۶ دور ۱۰۰۰ متر و ۱۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های از ۳ تا ۸ سال ، از ۳۶ تا ۴۶ امتیاز، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب آتابیگ زودتر از خط پایان گذشت و آرمین آق آتابای با اسب دل آرا ۳ و آق اویلی بشگرد با اسب مردانه رحمتی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و فیض الله رجال در این دور جایگاه چهارم را با اسب یل فام زمان کسب کرد.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۷ ۱۶ ۵۱ ۴۵ 300x200 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رقابت دور دوم میان اسب‌های ۲ سال، مبتدی و نبرده، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر بود که آرمین آق آتابای با اسب جی پیک۲ زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و آق اویلی بشگرد با اسب گاران استار و بنیامین جرجانی با اسب ترکمن بیوتی به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس فیض ا… رجال با اسب ایل آی۲ بود.

در دور سوم اسب‌های از ۳ تا ۵ سال ،از ۳۶ تا ۴۴ امتیاز، تروبرد داخلی، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب اکسل هج به کسب مقام اول شد و کمال دالی جه عطا با اسب گلی و قربان محمد اودک با اسب لیدی هج به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس آرمین آق آتابای با اسب ریوکنزو در جایگاه چهارم قرار گرفت.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۷ ۱۸ ۱۴ ۳۱ 300x191 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های از ۳ تا ۴ سال، از ۸ تا ۱۴ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۵۵۰ متر شکل گرفت که یاسر جرجانی با اسب داگلاس زودتر از خط پایان عبور کرد و ابوطالب چاری زاده با اسب سام و آرمین آق آتابای با اسب معرکه به ترتیب دوم و سوم شدند و عیدمحمد غراوی با اسب سیتارا در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۷ ۱۸ ۱۴ ۳۶ 300x199 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

در دور پنجم اسب‌های از ۳ تا ۴ سال، از ۸ تا ۱۴ امتیاز، تروبرد داخلی، به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب ریو آچا اولین نفر از خط پایان عبور کرد و عنایت ا… قلرعطا با اسب جاهیل و قربان محمد اودک با اسب رسپکتیبل نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و ستار مهرانی با اسب اروگیت چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۷ ۱۸ ۴۶ ۳۰ 300x196 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

رقابت دور ششم میان اسب‌های از ۳ تا ۴ سال، از ۲۴ تا ۳۲ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۵۵۰ متر بود که نورمحمد بهادر با اسب چه گوارا زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و یاسر جرجانی با اسب سلطان صحرا و مهرداد خوجملی با اسب بای بای گلد به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس بنیامین جرجانی با اسب آلتون سا بود.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۷ ۱۸ ۴۶ ۰۲ 300x197 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸۰۶ میلیون و ۷۰۵ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا ششم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

photo ۲۰۱۸ ۰۴ ۲۷ ۱۹ ۱۱ ۵۳ 300x226 - هفته هفتم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسمعرفی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس، نورمحمد بهادر قهرمان دور ششم و با ۱۸ امتیاز چابکسوار برتر هفته هفتم کورس بهاره ۱۳۹۷ گنبد کاووس شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور :آل سقرباقچقی- آرگام مهر

دور۲: چشم آبی ۲-  لرد ناز

دور۳: مک لارن

دور۴: گنجلر

دور۵: آلگرو

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته هشتم مسابقات سوارکاری کورس بهاره ۹۷ گنبدکاووس روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می شود.

 

خبرنگار: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

هیتر رستورانی گوشی طرح هیتر گلخانه Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز