امروز : شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۷,۰۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

سوارکاری-ترکمن نیوز-  هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد با شرکت ۵۵ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

TN Horse01 300x205 - هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار شد+عکس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن نیوز،  در هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر پنجشنبه ۶۱ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و در ۶ دور هزار متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۷۶میلیون و  ۴۷۵هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.
در دور اول اسب‌های ترکمن ۲ ساله، ۰ تا ۴ امتیاز، به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یعقوب انفاس با اسب جواهر مهران زودتر از خط پایان گذشت و ابوطالب چاری زاده با اسب آریانا بهرام و رامین قهرمانی با اسب الماس به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب‌های ۲ ساله، مبتدی و نبرده، دوخون، به مسافت هزار متر بود که بنیامین جرجانی با اسب سام عنوان اول را به دست آورد و پیمان قلرعطا با اسب مارادونا و عبدالحلیم قبادی با اسب اوچر بانو به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.
در دور سوم اسب‌های ۲ ساله، ۸ تا ۱۴ امتیاز، دوخون به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب جانام موفق به کسب مقام اول شد و نادر صالح پور با اسب شمبوم و کمال دلیجه عطا با اسب کایزن به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.
رقابت در دور چهارم میان اسب‌های ۳-۴ ساله، ۳۶ تا ۴۸ امتیاز، دوخون به مسافت هزار متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب جم استون زودتر از خط پایان عبور کرد و نورمحمد بهادر با اسب خان یلمه و محمد خوجملی با اسب مشکل به ترتیب دوم و سوم شدند.

TN Horse02 300x200 - هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار شد+عکس

در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، ۸ تا ۱۴ امتیاز، دوخون به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که عیدمحمد غراوی با اسب سامرسا نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و رامین قهرمانی با اسب صوت شکن و کمال دلیجه عطا با اسب مهسا نور نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.
در دور ششم و پایانی اسب‌های ۳ ساله، ۱۶ تا ۲۲ امتیاز، دوخون به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نادر صالح پور با اسب ژاکلینا موفق به کسب مقام اول شد و محمد خوجملی با اسب ترمه۲ و عبدالرحیم آرمیده با اسب وفا خالق به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند
نادر صالح پور و نورمحمد بهادر بهترین چابکسواران هفته
در پایان هفته پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد، نادر صالح پور ونورمحمد بهادر مشترکا با کسب ۱۲ امتیاز بهترین چابکسواران هفته لقب گرفتند و چابکسواران آق اویلی بشگرد و یعقوب انفاس نیز مشترکا با کسب ۸ امتیاز دوم شدند.

لازم به ذکر است؛ هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد فردا جمعه ۱۷ آذر در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

خبرنگار:یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز