امروز : یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    31907

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:22 | ۱۹ مرداد ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

هشتم کورس تابستان بندرترکمن 13 300x197 - هفته هشتم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شداخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته هشتم رقابت‌های اسبدوانی بندرترکمن با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۶۲ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل تابستان بندرترکمن روز جمعه ۱۹ مرداد ماه ۶۲ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۵۲ رأس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ، امتیاز مبتدی و نبرده، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که اسحاق یزدانی با اسب بچه سیناخ زودتر از خط پایان گذشت و پوریا نوری با اسب ترکمن شاد گز و محمد خوجملی با اسب هربود هیرکان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند, در این دور جایگاه چهارم را متین جرجانی با اسب تک آهو کسب کرد.

در دور دوم اسب‌های ۳ ساله ، از ۲ تا ۶ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین آق آتابای با اسب راک استار به کسب مقام اول شد و کمال دالیجه عطا با اسب اسپید گل و آرمین آق آتابای با اسب داز تاجر به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند، در این کورس ستار مهرانی با اسب آزادی در جایگاه چهارم قرار گرفت.

هشتم کورس تابستان بندرترکمن 11 300x197 - هفته هشتم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شدرقابت در دور سوم اسب‌های ۲ ساله ، از ۲ تا ۴ امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب چشم آبی ۲ به کسب مقام اول شد و امیر مختومی با اسب آی گل و آق اویلی بشگرد با اسب لوکاس ۲ به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند، جایگاه چهارمی در این کورس به کمال دالیجه عطا با اسب رونیکای رسید.

در دور چهارم میان اسب‌های ۲ ساله ، امتیاز مبتدی و نبرده، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که آرمین آق آتابای با اسب شیدر زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب رامین قهرمانی با اسب حلما و نورمحمد بهادر با اسب شیرشاه کسب کردند، بنیامین جرجانی با اسب تاپیک در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، از ۲۴ تا ۳۴ امتیاز، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب پرگار اولین نفر از خط پایان عبور کرد، ستار مهرانی با اسب اوزان دوم شد، قربان محمد اودک با اسب انجوی مقام سوم را کسب کرد و جایگاه چهارمی به اسب لیلی ناز با چابکسواری عید محمد غراوی رسید.

در دور ششم اسب‌های دوخون ۳ ساله، از ۱۶ تا ۲۲ امتیاز، در مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که نورمحمد بهادر با اسب سردار بندر مقام اول این دور را کسب کرد، ستار مهرانی با اسب گلسا و قربان محمد اودک با اسب سوخو نفرات دوم و سوم را به دست آوردند و رامین آق آتابای با اسب سام چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

هشتم کورس تابستان بندرترکمن 3 300x197 - هفته هشتم مسابقات اسبدوانی کورس تابستان بندرترکمن برگزار شدمعرفی بهترین چابکسوار هفته
در پایان هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، آرمین آق آتابای با دو قهرمانی چابکسوار برتر این هفته از رقابت ها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول❌ گل شمشاد گز
دور دوم❌
دور سوم❌ جوی وان
دور چهارم❌ ادوار – بوگابن – ملورین – فریاد2
دور پنجم❌ المینا
دور ششم❌گل یوکابد – آیدفل سرداری – اخمو

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۷۳۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا ششم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته نهم مسابقات سوارکاری کورس تابستانه ۹۷ بندرترکمن روز جمعه 26 مرداد ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.

خبرنگار: یاشار نیازی

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز