امروز : جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

Asbdavani TN 2 1 1024x640 - هفته هشتم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس به خط پایان رسید/ بهرام بینایی بهترین چابکسوارترکمن نیوز – یاشار نیازی: هفته هشتم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با رقابت 63 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هفته هشتم کورس بهاره گنبدکاووس (25 خردادماه)، 68 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 5 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و  63 رأس اسب از نژادهای “ترکمن و تروبرد” در هفت کورس شامل چهار دور هزار متری و سه دور هزار و ۶۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج هفته هشتم مسابقات اسبدوانی بهاره 1402 گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 7) (3+ساله) در مسافت 1600 متر برگزار شد و رضا ایمری با اسب یلناز حقانی زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب شهبد آریاسب یزدان و مومن بهادر با اسب کارن حسین پور به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6) (3+ ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب سارگل سکوی اول را کسب کرد و کیوان قلرعطا با اسب الیف در جایگاه دوم قرار گرفت و رامین قهرمانی با اسب کیان عباسی سوم شد.

Asbdavani TN 1 1 1024x640 - هفته هشتم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس به خط پایان رسید/ بهرام بینایی بهترین چابکسوار

اسب‌های نژاد تروبرد (مبتدی و نبرده) (3+ ساله) در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که مومن بهادر با اسب آنجلو، کمال دلیجه عطا با اسب نایکی و عنایت اله قلرعطا با اسب لیندو به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 5) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که مبین کم با اسب آنابا پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، اسحاق جرجانی با اسب استانبول مقام دوم را از آن خود ساخت و علیرضا صالح پور با اسب گان گانو به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 7) (3+ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که رضا ایمری. با اسب بای بای بوی اول شد، پیمان قلرعطا با اسب ری آگات و محمد خوجملی با اسب اسپیا به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسب‌های نژاد نژاد تروبرد (ریتد کاندیشن کلاس 2) (3+ ساله) در دور ششم با مسافت 1600 متر باهم رقابت داشتند که بهرام بینایی با اسب زستا، بنیامین جرجانی با اسب رینگو باقری و کمال دلیجه عطا با اسب سلطانا بوی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور هفتم اسب‌های  نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 5) (3+ ساله) به مسافت 1600 متر با یکدیگر رقابت کردند که بهرام بینایی با اسب سردار سلیم پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، بنیامین جرجانی با اسب شاهان سبحان مقام دوم را از آن خود ساخت و کمال دلیجه عطا با اسب تایگر احسان به جایگاه سومی اکتفا کرد.

Asbdavani TN 3 1 1024x640 - هفته هشتم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس به خط پایان رسید/ بهرام بینایی بهترین چابکسوار

چابکسوار برتر:

بهرام بینایی بهترین چابکسوار هفته هشتم مسابقات اسبدوانی بهاره 1402 گنبدکاووس معرفی شد؛

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (5) کیسان معتمدی
دور دوم؛ (12) تی تی گل جابر
دور سوم؛(9) ریو تالیا
دور چهارم؛
دور پنجم؛ (7) کنزا
دور ششم؛
دور هفتم؛ (1) آل تای محسن

در پایان رقابت های امروز مبلغ 7 میلیارد و ۱۰۹ میلیون جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

 

فیلم هر کورس:

برای مشاهده فیلم هر دور از مسابقات اسبدوانی از لینک زیر در کانال تلگرامی هیئت سوارکاری گنبدکاووس استفاده کنید

https://t.me/gonbadsavarkari

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز