امروز : پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

پانزدهم روز دوم 300x188 - هفته هجدهم و پایانی کورس زمستانه گنبدکاووس آغاز شدترکمن نیوز –آینا شیرزاد- روز اول هفته هجدهم و پایانی مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 65 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته هجدهم کورس زمستانه گنبدکاووس 65 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 6 کورس هزار، هزارو 200، هزار و 550 و هزار و 700 متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با هم به رقابت پرداختند.

در دور اول این مسابقات، ۱۲ راس اسب (3 ساله ترکمن)  کلاسMaiden به مسافت هزار و 200 متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «ایران گل مهدوی» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و به مقام اول دست یافت و اسب‌های «گل کوئین الهامی» و «آیهان حسین پور» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های ترکمن مبتدی- نبرده 3 سال بود که با شرکت 11 راس اسب به مسافت هزار و 200 متر برگزار شد که در پایان اسب «خان رهسپار» اول شد و اسب‌های «شاه صنم مراوه» و «گنج قابوس» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم که ویژه اسب‌های دوخون کلاس 5 (70-56) +3 سال بود و با شرکت 11 راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «افراسیاب» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «وی آر پی» و «کوماتسو» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور چهارم روز نخست هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی کورس زمستانه گنبدکاووس ویژه اسب‌های دوخون مبتدی- نبرده 3 سال که با شرکت 12 راس اسب به مسافت هزار و 550 متر برگزار شد و در پایان اسب «یاسین خان» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «دومنیک» و «اکو» به‌ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم این مسابقات که ویژه اسب‌های دوخون برنده 3 سال بود و با شرکت 10 راس اسب به مسافت هزار و 550 متر برگزار شد، اسب «دپرم» اول شد و اسب‌های «نایس کاپ» و «باباصفا» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم و پایانی که ویژه اسب‌های تروبرد کلاس 4 (85-71) +3 سال بود که با شرکت ۹ راس اسب به مسافت هزار و 700 متر برگزار شد و در پایان اسب «زنیتال» اول شد و اسب‌های «هواسپریت» و «جاناول» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

در پایان رقابت های امروز هشت میلیارد و ۵۶۲ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا ششم اهدا شد.

بر اساس این گزارش: روزهای دوم، سوم و چهارم مسابقات این هفته، پنجشنبه، جمعه و شنبه در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می‌شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز