امروز : شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    46054

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    13:11 | ۰۲ اسفند ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

هجدهم کورس اول گنبد 300x200 - “هفته هجدهم” مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز:  هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با شرکت 64 رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌های ایران؛در هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز پنجشنبه (2 اسفندماه ۱۳۹۷)، 75 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 11 رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و 64 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار اسبدوانی
t.me/HorsePress

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن،(هندیکاپ کلاس 4) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که محمد خوجملی با اسب پیکاسو مختومقلی زودتر از خط پایان گذشت و اسحاق یزدانی با اسب سکوت گز و طاهر گوگ نژاد با اسب شادکام به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب بلک ویند موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب آیرون کو و بنیامین قلرعطا با اسب وارلاس به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

هجدهم سوارکاری گنبد کورس دوم 300x200 - “هفته هجدهم” مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که پیمان قلرعطا با اسب کامیاب زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب علیرضا شامیر با اسب نهیر و آق اویلی بشگرد با اسب رونیکای کسب کردند.

(۱۵:۰۰) در دور چهارم اسب‌های 3 ساله، نژاد تروبرد، (هندیکاپ کلاس 5) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب دانسرهج موفق به کسب مقام اول شد و نادر صالح پور با اسب عقاب و ستار مهرانی با اسب مون راکت به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس 6)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مبین آسایش با اسب ملوان اولین نفر از خط پایان عبور کرد، محمد خوجملی با اسب روجیک دوم شد، آق اویلی بشگرد با اسب اسکای کویین مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد دوخون،(Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که بنیامین جرجانی با اسب میس بانو مقام اول این دور را کسب کرد، قربان محمد اودک با اسب بای بای ناز و آرمین آق آتابای با اسب انفجار عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۶:۴۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد تروبرد(Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که کمال دالیجه عطا با اسب دنی لاو زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آرمین آق آتابای با اسب بیوتی فیبز و کمال صالح‌پور با اسب آواز کسب کردند.

جرجانی هفته هجدهم کورس گنبد 300x200 - “هفته هجدهم” مسابقات اسبدوانی “کورس زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

معرفی بهترین چابکسوار هفته

بنیامین جرجانی با 2 عنوان قهرمانی چابکسوار برتر هفته هجدهم شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول:کیهان سلیم

دور دوم: گل آلتین- چاپارل- فریاد2

دور سوم: سردار گنبد

دور چهارم: سبیت خاطر-میس کوئین

دور پنجم:سلوی ناز

دور ششم: پریمات- دی فایر

دور هفتم: گالیور

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸۰۹/۰۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته نوزدهم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز جمعه 3 اسفند ماه ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد. 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز