امروز : پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

2 7 300x188 - هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس با رقابت ۸۸ اسب آغاز شد+تصاویرترکمن نیوز: هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت ۸۸ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته هجدهم کورس زمستانه گنبدکاووس (18 اسفندماه)، 98 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۸۸  رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هشت کورس هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و 700 متری  با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز اول هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

3 4 300x188 - هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس با رقابت ۸۸ اسب آغاز شد+تصاویر

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) در مسافت 1200 متر برگزار شد و رضا فهیمی با اسب آتای محسن زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب هیجا وحدانی و کمال دلیجه عطا با اسب خان بیگلر گز به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های  نژاد دوخون (مبتدی و نبرده) (+3 ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که سراج الدین اندروا با اسب امره سکوی اول را کسب کرد و بنیامین جرجانی با اسب سکویا سرداری در جایگاه دوم قرار گرفت و محمد خوجملی با اسب راز ایلخان زاده سوم شد.

4 3 300x188 - هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس با رقابت ۸۸ اسب آغاز شد+تصاویر

اسب‌های  نژاد دوخون (مبتدی و نبرده) (+3 ساله) در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که بنیامین جرجانی با اسب آرتمن بابا، خطیب سوقی با اسب خان اقبال و علیرضا شامیر با اسب مرصاد خان به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس7) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که نور محمد بهادر با اسب آلیش پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، پیمان قلر عطا با اسب آگرین ایلخانی مقام دوم را از آن خود ساخت و مصطفی امانپور با اسب جاست لاین به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس7) (+3 ساله) به مسافت 1200 متر برگزار شد که نادر صالح پور با اسب تام بی لیدر اول شد، بنیامین جرجانی با اسب دایان خان و محمد امین توماج با اسب بولت گلستان به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

هفته هجدهم 300x188 - هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس با رقابت ۸۸ اسب آغاز شد+تصاویر

اسب‌های نژاد دوخون(هندیکاپ کلاس 4) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1200 متر باهم رقابت داشتند که امیر مختومی با اسب یاماموتو ، محمد خوجملی با اسب تایتان و محمد امین توماج با اسب دیبابا به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور هفتم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس3) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب فوکوس سرخ پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، محمد امین توماج با اسب لاکچری مقام دوم را از آن خود ساخت و محمد خوجملی با اسب فان فانی به جایگاه سومی اکتفا کرد.

دور پایانی مسابقات امروز در دور هشتم میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 2) (+3 ساله) به مسافت 1700 متر برگزار شد که رضا فهیمی با اسب تاخته رستم خانی مقام اول این دور را کسب کرد، کیوان قلرعطا با اسب طاغن بای و  بنیامین جرجانی با اسب یادگار جاهد سوم را کسب کرد.

1 8 300x188 - هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس با رقابت ۸۸ اسب آغاز شد+تصاویر

چابکسوار برتر:

رضا فهیمی با کسب دو قهرمانی به عنوان برترین چابکسوار روز اول از هفته هجدهم کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ آلبارس- آریا قلی زاده- ساواش منصوب
دور دوم؛ ناز لاله
دور سوم؛-
دور چهارم؛-
دور پنجم؛ ونکوور- آس کملر- ولوا
دور ششم؛ سیاتل- رد بوی
دور هفتم؛ آلکس مورگان
دور هشتم؛-

در پایان رقابت های امروز مبلغ شش میلیارد و سیصد و نود و هفت میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 8 گانه تعلق گرفت.

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: رقابت‌های روز دوم هفته هجدهم نیز فردا جمعه 19 اسفندماه در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز