امروز : جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

بهاره ترکمن نیوز 300x188 - هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی بهاره و اولین کورس 1400 گنبدکاووس برگزار شد+ عکسترکمن نیوز: روز اول هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت 65 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته هجدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل بهاره گنبدکاووس روز یکشنبه (8 فروردین ماه)، 65 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 13 اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و 52 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور  ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های +3  ساله ، ترکمن، کلاس2 به مسافت 1200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دلیجه عطا با اسب بایداق کهری زودتر از خط پایان گذشت و طاهر گوگ نژاد با اسب یاد دیگجه و محمد خوجملی با اسب یلکین امید به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های ۳ساله، دوخون، Maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب مای سان و محمد خوجملی با اسب دایان خان و یونس اورکلی با اسب دل تیا سوم شد.

میدان سوارکاری گنبدکاووس 300x188 - هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی بهاره و اولین کورس 1400 گنبدکاووس برگزار شد+ عکس

رقابت دور سوم میان اسب‌های +4 ساله، نژاد دوخون maiden به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که امین محمدی با اسب ماه سوار ، کمال دلیجه عطا با اسب قیرآت و سراج الدین اندروا با اسب آسنسیو به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های ۳+ساله، دوخون– هندیکاپ کلاس۶ به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب بولت پایلت ، محمد خوجملی با اسب سوژه و پیمان قلر عطا با اسب باسکار مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های ۳+ساله، تروبرد، هندیکاپ کلاس۴ به مسافت ۱۲۰۰ متر وارد دپار شدند که یونس اورکلی با اسب دینامیت زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، کمال صالح پور با اسب هج دیت دوم و آرمین آق آتابای با اسب رای خان نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +3 ساله، دوخون کلاس4به مسافت ۱۲۰۰ متر برگزار شد که نادر صالح پور با اسب هانیل اول شد، کمال دلیجه عطا با اسب شین تیا و سراج الدین اندروا با اسب آپاچی به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

دألیجه آتا عطا 2 300x188 - هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی بهاره و اولین کورس 1400 گنبدکاووس برگزار شد+ عکسچابکسوار برتر:

کمال دلیجه عطا با دو قهرمانی و دو نائب قهرمانی امروز به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: گل یار جاهد
دور دوم:جانی جوکر-آیدا-گل جاویدان-کاسپین هج-سه ویور-گینس
دور سوم:فرتاش
دور چهارم:خان گل- ژالین ناز-ماه سروین
دور پنجم:کارمن
دور ششم:ورنوس

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و 310 میلیون و 750 هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

روز اول هفته هجدهم مسابقات اسبدوانی فصل بهار 1400 کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی، بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز