امروز : چهارشنبه ۰۹ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

اسبدوانی گنبدکاووس 2 300x187 - هفته نوزدهم و آخرین روز مسابقات اسبدوانی زمستانه 1400 گنبدکاووس+تصاویرترکمن نیوز- هفته نوزدهم و آخرین روز مسابقات اسبدوانی زمستانه 1400 گنبدکاووس با شرکت 60 رأس اسب در مجموعه بزرگ سوارکاری این شهرستان با حضور پرشور تماشاگران و عاشقان اسب و کورس به خط پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته نوزدهم کورس زمستانه شهرستان گنبدکاووس امروز (جمعه 27 اسفندماه)، 69 رأس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 9 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد 65 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 7 دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰ و ۱۶۰۰ متر بایکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های نژاد ترکمن (Maiden) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که «نورمحمد بهادر» با اسب خان بیگلر گز زودتر از خط پایان گذشت و ولی محمد علیزاده با اسب آوش آراد و محمد خوجملی با اسب آلن صوفیان جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

اسبدوانی گنبدکاووس 1 300x187 - هفته نوزدهم و آخرین روز مسابقات اسبدوانی زمستانه 1400 گنبدکاووس+تصاویر

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که «بهرام بینایی» با اسب اس اچ بوسفال و امین محمدی با اسب ماسانیا ، بنیامین جرجانی با اسب فوکوس زر سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های نژاد دوخون (Maiden) (3+ساله) به مسافت 1600 متر برگزار شد که «بنیامین جرجانی» با اسب ایلناز کیا، چابکسوار صادق ایمری با اسب محبوبا و امین محمدی با اسب لیدی رویال به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس6) (3+ساله) به مسافت 1600 متر با یکدیگر رقابت کردند که «نورمحمد بهادر» با اسب ویولت سنت، بنیامین جرجانی با اسب فوکوس هور و بهرام بینایی با اسب فوکوس ول مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 2) (3+ساله) به مسافت 1600 متر با یکدیگر رقابت کردند که «نورمحمد بهادر» با اسب امپراطور گری، یونس اورکلی با اسب شین تیا و بهرام بینایی با اسب آلپار مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور ششم با رقابت اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 2) (3+ساله) به مسافت 1600 متر برگزار شد که «آق اویلی بشگرد» با اسب اونیکس شد، بنیامین جرجانی با اسب فوکوس لاو و سراج الدین اندروا با اسب رایخان به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور هفتم اسب‌های نژاد نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) به مسافت 1600 متر با یکدیگر رقابت کردند که«سراج الدین اندروا» با اسب کالکشن ، محمد خوجملی با اسب پراگ و رامین آق آتابای با اسب اونتادور مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

اسبدوانی گنبدکاووس 4 300x187 - هفته نوزدهم و آخرین روز مسابقات اسبدوانی زمستانه 1400 گنبدکاووس+تصاویر

چابکسوار برتر:

نورمحمد بهادر با کسب 3 قهرمانی با اسبهای امپراطور گری، ویلت سنت و خان بیگلر گز به عنوان چابکسوار برتر امروز معرفی شد.

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ آرتور
دور دوم؛ یوزجینا
دور سوم؛ –
دور چهارم؛ –
دور پنجم؛ جولگا، نازقورام و پرنس آلپ
دور ششم؛ ال پرادو و توربو
دور هفتم؛ الی شیبا و تسلا

اسبدوانی گنبدکاووس 6 300x187 - هفته نوزدهم و آخرین روز مسابقات اسبدوانی زمستانه 1400 گنبدکاووس+تصاویر

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۳ میلیارد و ۹۱۵ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷گانه تعلق گرفت.

گفتنی است: مسابقات اسبدوانی زمستانه 1400 گنبدکاووس امروز خاتمه یافت و بعد از تعطیلات نوروز 1401 هفته های بیستم در تاریخ (چهارم و پنجم) و بیست و یکم در تاریخ ( یازدهم و دوازدهم) فروردین در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار خواهد شد.

همچنین 3 هفته پایانی مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس نیز بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می شود.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز