امروز : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

شرکت 63 اسب در هفته پایانی و قهرمانی اسبدوانی بندرترکمن

هفته نهم کورس قهرمانی مسابقات اسبدوانی فصل تابستان بندر ترکمن برگزار شد+تصاویر

  • کد خبر :

    32755

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    15:40 | ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

نهم کورس سوارکاری تابستانه در بندر ترکمن جمعه 26 مرداد برگزارمی شود 300x201 - هفته نهم کورس قهرمانی مسابقات اسبدوانی فصل تابستان بندر ترکمن برگزار شد+تصاویراخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته نهم (هفته قهرمانی) رقابت‌های اسبدوانی بندرترکمن با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 51 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  در هفته پایانی و قهرمانی رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل تابستان بندرترکمن روز جمعه 26 مرداد ماه 51 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 12 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 51 رأس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در 1دور ۱۰۰۰ و  5 دور 1550 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله، 8 تا 12 امتیاز، نژاد ترکمن، به مسافت 1550 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که علی عطایی با اسب تیر رئیسی زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب مادیان طلا و اسحاق یزدانی با اسب بچه سیناخ به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند, در این دور جایگاه چهارم را یعقوب انفاس با اسب آهوی نوروزی کسب کرد.

در دور دوم اسب‌های 2 ساله، مبتدی، نژاد دوخون، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قوللار عطا با اسب کادنزا به کسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب وال دایور استار و بنیامین جرجانی با اسب آل میدان به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند، در این کورس امیر مختومی با اسب زیبای بندر در جایگاه چهارم قرار گرفت.

رقابت در دور سوم اسب‌های 3 ساله، از 0 تا 6 امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت 1550 متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب داز تاجر توانست مقام اول این دور را کسب کند و رامین قهرمانی با اسب آزادی و اسحاق قاضلی کر با اسب شیرین یلقی به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند، جایگاه چهارمی در این کورس به علیرضا شاهمیر با اسب بولارو رسید.

در دور چهارم میان اسب‌های 3 ساله ، 8 تا 14 امتیاز، نژاد دوخون، به مسافت 1550 متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب آژدار زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب بنیامین جرجانی با اسب گزل شاه و علیرضا شاهمیر با اسب یاشار2 کسب کردند، نورمحمد بهادی با اسب کینگ ولف در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون 3 ساله، از 16 تا 22 امتیاز، به مسافت 1550 متر با یکدیگر رقابت کردند که نور محمد بهادر با اسب طوبی اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آق اویلی بشگرد با اسب لیدی ناز دوم شد، آرمین آق آتابای با اسب سام  مقام سوم را کسب کرد و جایگاه چهارمی به اسب وروجک با چابکسواری پیمان قوللار عطا رسید.

در دور ششم اسب‌های دوخون ۳ ساله، از 24 تا 32 امتیاز، در مسافت 1550 متر با یکدیگر کورس گذاشتند که نورمحمد بهادر با اسب سیتی دنسر مقام اول این دور را کسب کرد، رامین قهرمانی با اسب فرسام 2 و آق اویلی بشگرد با اسب سیگان نفرات دوم و سوم را به دست آوردند و آرمین آق آتابای با اسب تای سوران چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

 

اسبدوانی بندرترکمن 3 300x200 - هفته نهم کورس قهرمانی مسابقات اسبدوانی فصل تابستان بندر ترکمن برگزار شد+تصاویرمعرفی بهترین چابکسوار هفته
در پایان هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، نورمحمد بهادر با دو مقام نخست و یک مقام دوم چابکسوار برتر این هفته از رقابت ها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور 1️⃣: استار بوی2
دور 2️⃣: نهیر – حریف – رد وینز – لیپو آسیا
دور 3️⃣: گرین کاپ
دور 4️⃣: ملوان – نیو کلاسیک – شیدابن – سیتارا
دور 5️⃣: گل یوکابد
دور 6️⃣: سردار بندر

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 752 میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا ششم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته نهم مسابقات سوارکاری کورس تابستانه ۹۷ بندرترکمن روز جمعه 26 مرداد ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.

خبرنگار: یاشار نیازی

 

لینک عضویت کانال تلگرام

https://tlgrm.in/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز