امروز : جمعه ۰۱ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۵,۲۵۰

ریال

|

دمای هوای شهر

photo 2019 01 10 16 06 01 300x200 - “هفته نهم” مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: هفته نهم مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با حضور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۴۷ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته نهم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز پنجشنبه (۲۰ دی ماه ۱۳۹۷)، ۶۰ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۳ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۴۷ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۲ ساله، نژاد ترکمن،(Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب گدرسن سجادی زودتر از خط پایان گذشت و رضا فهیمی با اسب جواهر میر و یاسر جرجانی با اسب یکه نور به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب کهربا اعتمادی موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب لیندا و علیمحمد غراوی با اسب گلدن چنس به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، (هندیکاپ کلاس ۲)، نژاد دوخون، به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که امین محمدی با اسب ماکان زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آق ایلی بشگرد با اسب بابوی و رامین قهرمانی با اسب شمیم کسب کردند.

photo 2019 01 10 14 40 300x200 - “هفته نهم” مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۵:۱۵) در دور چهارم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (Maiden)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب داشقین موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب پوا پوا و امین محمدی با اسب ویندا به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۴)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب سویلای اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آرمین آق آتابای با اسب اریس دوم شد، آق اویلی بشگرد با اسب یاشار۲ مقام سوم را کسب کرد.

photo 2019 01 10 16 06 15 300x200 - “هفته نهم” مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد تروبرد،(هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که آق اویلی بشگرد با اسب مستر واندرفول مقام اول این دور را کسب کرد، قربان محمد اودک با اسب ویلسون و رامین آق آتابای با اسب تاوانتیا عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

آق اویلی بشگرد با دو قهرمانی و کسب ۱۶ امتیاز ؛ چابکسوار برتر این هفته شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول❌ یل آهو
دور دوم❌ شهرات – دیانا – وان پلاس – آس افغان
دور سوم❌ مه وش – سیتی دنسر
دور چهارم❌ برلین – آل میدان
دور پنجم❌ آیدفل سرداری – گیورگی
دور ششم❌ رایکا – عقاب

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸۴۴ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

هفته نهم رقابتهای سوارکاری امروز به علت بارندگی شب گذشته که تا قبل از شروع کورس اول ادامه داشت به دلیل ماسه ای بودن پیست اسبدوانی گنبدکاووس در شرایطی خاص و بهترین شکل بدون حادثه برگزار شد.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته دهم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز جمعه ۲۱ دیماه ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز