امروز : سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

اخبار اسبدوانی -ترکمن نیوز-   هفته نهم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۶۱ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن‌های ایران، در هفته نهم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس روز جمعه ۱۴ اردیبهشت ماه ۶۱ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۵  رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۳۴ رأس اسب از نژادهای دوخون و ترکمن در ۶ دور ۱۰۰۰ متر و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نهم 2 300x189 - هفته نهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور اول اسب‌های ۳ تا ۴ سال، ۱۶ تا ۲۲ امتیاز، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آرمین آق آتابای با اسب میراث بصیر زودتر از خط پایان گذشت و نورمحمد بهادر با اسب آتش امین و حسین باقچغی با اسب ایران شاد بازرگان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و قربان محمد اودک در این دور جایگاه چهارم را با اسب آیسو سرمدی کسب کرد.

دور دوم هفته نهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبد کاووس به دلایل فنی به تشخیص کمیته فنی از دور رقابت های امروز حذف شد.

Untitled 3 300x200 - هفته نهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور سوم اسب‌های ۳ تا ۴ سال ،از مبتدی و نبرده امتیاز،تروبرد، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب ریو سانگ به کسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب املیانو و رامین قهرمانی با اسب فلوریا عزیزی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس ابوطالب چاری زاده با اسب مجیک بوی در جایگاه چهارم قرار گرفت.

Asbdavani 1 300x200 - هفته نهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسرقابت در دور چهارم میان اسب‌های از ۳ سال، مبتدی، دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب شسلی وا زودتر از خط پایان عبور کرد و امان محمد قلرعطا با اسب پارما او آرمین آق اتابای با اسب راک استار به ترتیب دوم و سوم شدند و بنیامین جرجانی با اسب میس بانو در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

Asbdavani 2 300x200 - هفته نهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور پنجم اسب‌های از ۴ تا ۶ سال، از ۲۴ تا ۳۴ امتیاز، تروبرد، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب ریو گالکسی اولین نفر از خط پایان عبور کرد و نورمحمد بهادر با اسب جنی وان و قربان محمد اودک با اسب ای پی ایندی  نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و کمال دالیجه عطا با اسب لطیفه چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

Asbdavani 4 300x200 - هفته نهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسدر دور ششم اسب‌های از ۳ تا ۴ سال، از ۳۶ تا ۴۶ امتیاز، دوخون، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب دومنیک اولین نفر از خط پایان عبور کرد و آق اویلی بشگرد با اسب سامرسا و نورمحمد بهادر با اسب چه گوارا نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و کمال دالیجه عطا با اسب آل مرد چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

 

Asbdavani 5 300x200 - هفته نهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکسمعرفی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته هشتم رقابت‌های کورس اسبدوانی بهاره گنبدکاووس بنیامین جرجانی با ۱۶ امتیاز چابکسوار برتر هفته نهم کورس بهاره ۱۳۹۷ گنبدکاووس شد

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۷۶۶/۰۰۰/۰۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا ششم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور ۱: فولاد سنجر , الماس وکیهان سلیم

دور دوم: برگزار نشد

دور سوم: ریو کوئین

دور چهارم: لبخند, اسپید گل, آییم طلا, یادبلی , مارال ایگدری و هیراد خان

دور پنجم: اس آی فرمول,  مستر پائولتا و ریو کنزو

دور ششم: خان یلمه و ایل هان

 

Asbdavani 3 300x200 - هفته نهم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته دهم مسابقات سوارکاری کورس بهاره ۹۷ گنبدکاووس روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می شود.

 

خبرنگار: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبد کاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز