امروز : جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

هفته نوزدهم 1 1 300x188 - هفته قهرمانی و پایانی مسابقات اسبدوانی سال 1401 آغاز شد+ تصاویرترکمن نیوز- هفته قهرمانی و پایانی مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 65 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ روز اول هفته نوزدهم کورس زمستانه گنبدکاووس (25 اسفندماه)، ۷۳ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 8 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 67 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ کورس شامل دو دور ۱۷۰۰ متری و چهار دور ۲۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز اول هفته نوزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

هفته نوزدهم 2 1 300x188 - هفته قهرمانی و پایانی مسابقات اسبدوانی سال 1401 آغاز شد+ تصاویر

رقابت دور اول میان اسب‌های ۳+ساله ترکمن، هندیکاپ کلاس ۵ در مسافت 2200 متر برگزار شد و یاسین زارعی کسلخه با اسب سحر قوش حبیب ایشان زودتر از خط پایان گذشت و عبدالحلیم قبادی با اسب محک سعادت و موسی محمدی با اسب سردار سلیم به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های  ۳+ساله دوخون، هندیکاپ کلاس ۵ به مسافت 2200 متر با هم رقابت کردند که عرفان طعنه با اسب لیدی آرچ سکوی اول را کسب کرد و نورمحمد بهادر با اسب سینیور لولو در جایگاه دوم قرار گرفت و بنیامین جرجانی با اسب مونوکید سوم شد.

هفته نوزدهم 3 1 300x188 - هفته قهرمانی و پایانی مسابقات اسبدوانی سال 1401 آغاز شد+ تصاویر

اسب‌های ۳+ساله دوخون، هندیکاپ کلاس ۴ در دور سوم با مسافت 2200 متر باهم رقابت داشتند که بنیامین جرجانی با اسب تارلان، رامین قهرمانی با اسب دیبابا و آرمین آق آتابای با اسب سوپرا به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  ۳+ساله تروبرد، هندیکاپ کلاس ۵ به مسافت 1700 متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب کریشنا پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، بهرام بینایی با اسب مونراکت مقام دوم را از آن خود ساخت و نورمحمد بهادر با اسب سلطانا بوی به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های  ۳+ساله دوخون، هندیکاپ کلاس ۷ به مسافت 1700 متر برگزار شد که بنیامین جرجانی با اسب دایان خان اول شد، عرفان افق آتا (عطا) با اسب مانا اردلان و علی آتایی (عطایی) با اسب قلیچ بابا به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

دور پایانی مسابقات امروز در دور ششم میان اسب‌های ۳+ساله ترکمن، ریتد کاندیشن کلاس ۱ به مسافت 2200 متر برگزار شد که ابوطالب چاریزاده با اسب یاد دیکچه مقام اول این دور را کسب کرد، بنیامین جرجانی با اسب یادگار جاهد و  رضا فهیمی با اسب تاخته رستم خانی سوم را کسب کرد.

هفته نوزدهم 4 1 300x188 - هفته قهرمانی و پایانی مسابقات اسبدوانی سال 1401 آغاز شد+ تصاویر

چابکسوار برتر:

بنیامین جرجانی با کسب سه قهرمانی، یک نایب قهرمانی و یک مقام سومی به عنوان برترین چابکسوار روز اول از هفته نوزدهم و قهرمانی کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (2) اصیلا ایزدی، (5) آریا قلی زاده
دور دوم؛ (1) سامرشاه، بست اسپید
دور سوم؛ گالاند
دور چهارم؛ (10) فوکوس ول
دور پنجم؛ (1) قدردان، (14) گل سیتی
دور ششم؛

هفته نوزدهم 5 300x188 - هفته قهرمانی و پایانی مسابقات اسبدوانی سال 1401 آغاز شد+ تصاویر

در پایان رقابت‌های امروز مبلغ ۵ میلیارد و ۸۷۵ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 6 گانه تعلق گرفت.

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: رقابت‌های روز دوم هفته قهرمانی و پایانی نیز فردا جمعه 26 اسفندماه در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: به گفته رئیس هیئت سوارکاری گنبدکاووس پیگیری‌های لازم برای برگزاری مسابقات کورس بهاره گنبدکاووس از طریق فدراسیون سوارکاری کشور و هیات سوارکاری گلستان انجام شده که پس از موافقت نهایی، بعد از ماه مبارک رمضان، برگزار خواهد شد.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز