امروز : شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    108950

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:04 | ۱۲ فروردین ۱۴۰۱

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

TN 1 5 1 300x187 - هفته قهرمانی مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با رقابت 73 اسب به خط پایان رسید+ تصاویرترکمن نیوز: هفته قهرمانی رقابت‌های کورس پاییزه، زمستانه و بهاره گنبدکاووس با رقابت 73 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ در روز دوم هفته بیست و یکم رقابت‌های کورس بهاره گنبدکاووس بعدازظهر جمعه (12 فروردین ماه 1401) 82 راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون ثبت نام کردند که از این تعداد 9 راس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و 73 راس اسب در 8 دور 2200، 1000 و 1700 متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های ۳+ساله ترکمن، هندیکاپ کلاس ۱ به مسافت 2200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب یاد دیگجه زودتر از خط پایان گذشت و صادق ایمری با اسب یادگار جاهد و امین محمدی با اسب صولت خان سام به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های ۳+ساله دوخون، هندیکاپ کلاس ۶ به مسافت 2200 متر بود که سراج الدین اندروا با اسب ریو لیزا عنوان اول را به دست آورد و امین محمدی با اسب پارساخان و یونس اورکلی با اسب جان دی وان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

TN 5 1 2 300x187 - هفته قهرمانی مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با رقابت 73 اسب به خط پایان رسید+ تصاویر

در دور سوم اسب‌های ۳+ساله دوخون، هندیکاپ کلاس ۶ به مسافت 2200 متر با یکدیگر رقابت کردند که لله بردی طوئی با اسب بی صدا موفق به کسب مقام اول شد و مصطفی امانپور با اسب ساکانا و بهرام بینایی با اسب ترانه حکیم به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های ۳+ساله تروبرد، ریتد کاندیشن کلاس ۱ به مسافت 2200 متر شکل گرفت که بنیامین جرجانی با اسب بست می سلکشن دو زودتر از خط پایان عبور کرد و امین محمدی با اسب تونیکس و آق اویلی بشگرد با اسب اونیکس به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور پنجم میان اسب‌های ۳+ساله دوخون، ریتد کاندیشن کلاس ۱ به مسافت 2200 متر بود که امین محمدی با اسب آلپار عنوان اول را به دست آورد و آرمین آق آتابای با اسب پرنس آلپ و سراج الدین اندروا با اسب نازقورام به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

TN 5 7 1 300x187 - هفته قهرمانی مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با رقابت 73 اسب به خط پایان رسید+ تصاویر

در دور ششم اسب‌های ۳ساله دوخون، کلاس : Maiden به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب سلهان موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب کوئین بولت و سراج الدین اندروا با اسب تاوا‌ گون به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت دور هفتم میان اسب‌های ۳+ساله تروبرد، هندیکاپ کلاس ۶ به مسافت 1700 متر بود که امین محمدی با اسب جاناول عنوان اول را به دست آورد و عبدالحلیم قبادی با اسب فوکوس ول و محمد خوجملی با اسب فوکوس هور به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هشتم اسب‌های ۳+ساله تروبرد، هندیکاپ کلاس ۳ به مسافت 1700 متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب سباستین عنوان نخست را کسب کرد و کیوان قلرعطا با اسب فیوری و یونس اورکلی با اسب اس اچ بوسفال به ترتیب مقام های دوم و سوم را به دست آوردند.

محمدی چابکسوار برتر هفته قهرمانی بیست و یکم شد 300x187 - هفته قهرمانی مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با رقابت 73 اسب به خط پایان رسید+ تصاویر

چابکسوار برتر:

امین محمدی با دو قهرمانی به عنوان چابکسوار برتر امروز معرفی شد.

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول: (3) سان استار
دور دوم:
دور سوم: (8) آسنا
دور چهارم:
دور پنجم: (1) اوسین بولت
دور ششم: (5) ماه سامر2
دور هفتم: (2) جان کینگ، (7) آتیلا زاگرس، (۱۱) لاوفانتزی
دور هشتم: (1) ال پرادو، (2) توربو

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۶ میلیارد و ۹۴۸ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 8 گانه تعلق گرفت.

 

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز