امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

WhatsApp Image 2021 12 02 at 17.04.48 300x201 - هفته ششم کورس پاییزه گنبدکاووس آغاز شدترکمن نیوز: روز اول هفته ششم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت 62 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در روز نخست از هفته ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس 62 راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد ثبت نام کردند که از این تعداد 7 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد که 55 راس اسب در 6 دور 1000 و 1600 متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که یک میلیارد و 808 میلیون و 625 هزار تومان جایزه نقدی برای مالکان، مربیان و چابکسواران برتر هفته ششم در نظر گرفته شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه ساله در کلاس پنج به مسافت 1600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب شاهکار شریفیان زودتر از خط پایان گذشت و سراج الدین اندروا با اسب درقوش دزقی و مهرداد خوجملی با اسب بانوی اودک به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم اسب‌های دوخون +3 ساله در کلاس شش به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب آرتین نفر نخست از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب آرتا و آرمین آق آتابای با اسب دل تیا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

WhatsApp Image 2021 12 02 at 17.04.51 300x201 - هفته ششم کورس پاییزه گنبدکاووس آغاز شد

در دور سوم اسب‌های تروبرد دو ساله در کلاس maiden به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب فوکوس دنسر به کسب مقام اول شد و کمال صالح پور با اسب ری مون و کمال دلیجه عطا با اسب ری شینوبی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس maiden به مسافت 1000 متر شکل گرفت که یونس اورکلی با اسب هلدی تاپ2 زودتر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب دیبابا و عبدالحلیم قبادی با اسب بست اسپید به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های تروبرد +3 ساله در کلاس سه به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که یونس اورکلی با اسب تاواجیگ نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و عبدالحلیم قبادی با اسب دینامیت و نادر صالح پور با اسب کارمن نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون +3 ساله در کلاس سه به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب سوکراتیس موفق به کسب عنوان نخست شد و آق اویلی بشگرد با اسب سالار بندر و کمال صالح پور با اسب امپراطور گری به ترتیب دوم و سوم شدند.

WhatsApp Image 2021 12 02 at 17.04.52 300x201 - هفته ششم کورس پاییزه گنبدکاووس آغاز شد

چابکسوار برتر:

یونس اورکلی با دو قهرمانی به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛
دور دوم؛عصر جدید-فایرفیلد
دور سوم؛دنی یلا
دور چهارم؛استیو دنسی-کینگ بابا
دور پنجم؛مارشال
دور ششم؛دورا

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز