امروز : دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

2 8 1 300x188 - هفته ششم کورس بهاره گنبدکاووس آغاز شدترکمن نیوز –آینا شیرزاد- روز اول هفته ششم مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس با رقابت ۷۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛روز اول هفته ششم کورس بهاره گنبدکاووس ۷۴ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هشت کورس هزار و هزارو 200 متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با هم به رقابت پرداختند.
در دور اول این مسابقات که ویژه اسب‌های ۲ ساله نژاد ترکمن در دسته مبتدی و نبرده بود، ۹ سر اسب به مسافت یک هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «ماکان امامی» زودتر از سایر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های «آرکا یالی رخشان» و «سقر رخشان» به ترتیب در جایگاه رتبه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن maiden در دسته مبتدی و نبرده بود که با شرکت ۱۱ سر اسب به مسافت یک هزار متر برگزار شد، اسب «یانار داغ گز» اول شد و اسب‌های «بایرام» و «خان قوش قره‌جه» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم نیز که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته پنج بود با شرکت ۱۰ سر اسب به مسافت یک هزار متر برگزار شد، اسب «یاد چکاوک» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «میس پاور» و «شاداماد» به ترتیب رتبه دوم و سوم را بدست آوردند.

رقابت در دور چهارم روز نخست از هفته ششم مسابقات اسبدوانی کورس بهاره گنبدکاووس که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته سه بود و با شرکت ۶ سر اسب به مسافت یک هزار متر برگزار شد، در پایان اسب «گان گانو» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «جاستیک» و «فوکوس بی» به‌ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم این مسابقات هم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته پنج بود و با شرکت ۹ سر اسب به مسافت یک هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «روتی تاپ» اول شد و اسب‌های «جانی رو» و «جم بابا» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور ششم این مسابقات ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۶ بود که با شرکت ۱۲ سر اسب به مسافت یک هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «ستاره تیپ» اول شد و اسب‌های «ویستریا» و «دلبرانه» به ترتیب دوم و سوم شدند.

دور هفتم روز نخست از هفته ششم مسابقات سوارکاری کورس بهاره گنبدکاووس که ویژه اسب‌های سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته برنده بود و با شرکت هفت سر اسب به مسافت یک هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «الجیاد» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «سیران» و «ژور اسیا» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت دور هشتم و پایانی این مسابقات هم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته پنج بود و با شرکت ۱۲ سر اسب به مسافت یک هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «آتا قوش جابر» اول شد و اسب‌های «عرشیان» و «تاپار پرویز رخشان» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در پایان رقابت های امروز ۱۱ میلیارد و ۶۱۷ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب های اول تا سوم اهدا شد.

بر اساس این گزارش: روز دوم مسابقات این هفته، فردا جمعه 11 خردادماه در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می شود.

مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس جایگاه ویژه ای در ورزش استان و کشور دارد و همه ساله کورس گنبد در 4 فصل معمولا برگزار می شود.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز