امروز : سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

Savarkari 20 1 M 1 300x200 - هفته ششم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شداخبار اسبدوانی-تورکمن‌نیوز- هفته ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوارکاری، در هفته ششم این رقابت‌ها عصر جمعه ۵۲ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در هفت دور هزار متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۸۴ میلیون تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های هفت گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه تا ۹ ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب گلشاد گز زودتر از خط پایان گذشت و طاهر گوگ نژاد با اسب شاهو و آق اویلی بشگرد با اسب ونوس سرمدی به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر بود که رامین قهرمانی با اسب لندی عنوان اول را به دست آورد و جواد آچاک با اسب ناناز و قربان محمد اودک با اسب مینوسا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که قربان محمد اودک با اسب مشکل موفق به کسب مقام اول شد و نورمحمد بهادر با اسب ایل یاسین و آرمین آق آتابای با اسب تومیریس به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که عبدالرحیم آرمیده با اسب اوسین بولت زودتر از خط پایان عبور کرد و پیمان قلرعطا با اسب ماکان و آرمین آق آتابای با اسب سای چلنج به ترتیب دوم و سوم شدند.

Savarkari 20 M 1 300x200 - هفته ششم کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن برگزار شد

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب مه وش نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب کینگ آسیا و جواد آچاک با اسب هیدروژن نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۱۰ تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که ستار مهرانی با اسب المینا موفق به کسب مقام اول شد و جواد آچاک با اسب پرسا و ابراهیم قره داشلی با اسب الیف ناز به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های دوخون سه تا پنج ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب قلیچ بابا موفق به کسب مقام نخست شد و نورمحمد بهادر با اسب خان یلمه و ستار مهرانی با اسب یونیک استار به ترتیب دوم و سوم شدند.

رامین قهرمانی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن، رامین قهرمانی با کسب دو مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، آرمین آق آتابای یک مقام نخست، یک مقام دوم و دو مقام سوم به دست آورد، قربان محمد اودک، آق اویلی بشگرد و ستار مهرانی هر کدام یک مقام نخست و یک مقام سوم کسب کردند و عبدالرحیم آرمیده صاحب یک مقام نخست شد.

لازم به ذکر است؛ هفته هفتم رقابت‌های کورس اسبدوانی تابستانه بندرترکمن جمعه ۲۰ مردادماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می‌شود.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق‌قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

گردآوری: گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://telegram.me/TurkmensNews

منبع: mehrnews.com

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز