امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

آق قلا 300x242 - “هفته ششم” مسابقات اسبدوانی پاییزه آق‌قلا برگزار شدتورکمن نیوز: هفته ششم مسابقات اسبدوانی پاییزه ۱۳۹۸ آق قلا با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمنصحرا با شرکت 53 رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در هفته ششم مسابقات اسبدوانی فصل پاییز آق قلا روز جمعه 19 مهر ماه 60 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 7 رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و 53 رأس اسب از نژادهای تروبرد و دوخون در 7 دور 1000 و 1200 متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول اسب‌های (2 ساله دوخون) کلاس: Maiden، به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عبدالحلیم قبادی با اسب ابریشم زودتر از خط پایان گذشت و سراج الدین اندروا با اسب کلوئین و علی‌رضا قرنجیک با اسب اسکای فیس به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم اسب‌های(3+ ساله دوخون) کلاس: 6، به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که محمدامین توماج با اسب بهپا موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب گزل شاه و آق اویلی بشگرد با اسب آل نوش به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳+ ساله | تروبرد | کلاس 4 | به مسافت 1200 متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب ایادی زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آرمین آق آتابای با اسب گلد بنتلی و عبدالحلیم قبادی با بیوتی آرچ کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های (2 ساله دوخون) کلاس: Maiden، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که محمدامین توماج با اسب دونگا ونوش موفق به کسب مقام اول شد و پیمان قلرعطا با اسب اوکیانا و آق اویلی بشگرد با اسب یلدرم به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

رقابت در دور پنجم اسب‌های (2 ساله دوخون) کلاس: برنده، به مسافت  ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب هانده اولین نفر از خط پایان عبور کرد، محمد خوجملی با اسب آذولد دوم شد، عبدالحلیم قبادی با اسب تکنو مقام سوم را کسب کرد.

در دور ششم اسب‌های ۳+ ساله | دوخون | کلاس 3 به مسافت 1200 متر با یکدیگر کورس گذاشتند که عبدالحلیم قبادی با اسب گل آی نور مقام اول این دور را کسب کرد،  محمد خوجملی با اسب جانام و محمدامین توماج با اسب گلد دریم دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور هفتم میان اسب‌های (3+ ساله دوخون) کلاس: Maiden، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب آتریسا بندر زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب محمد خوجملی با اسب هیرمان و عبدالحلیم قبادی با لتسی کسب کردند.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

آق اویلی بشگرد با سه قهرمانی چابکسوار برتر امروز شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

1️⃣ دور اول:

2️⃣ دور دوم: باگرو _ پرنسکی

3️⃣ دور سوم: هج هوری

4️⃣ دور چهارم: دانر _ کلک

5️⃣ دور پنجم: آل بیوتی

6️⃣ دور ششم: دراگل

7⃣ دور هفتم:

 

به گزارش خبرنگار تورکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز 150/960/000 ریال به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز