امروز : پنج شنبه ۰۷ بهمن ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۷۷,۵۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    45521

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    12:44 | ۲۵ بهمن ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

03 5 300x200 - “هفته شانزدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: هفته شانزدهم مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۰ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز پنجشنبه (۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۷)، ۵۹ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۹ رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و ۵۰ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

کانال تلگرامی اخبار اسبدوانی
t.me/HorsePress

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۲ ساله، نژاد ترکمن،(کلاس Maiden) به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که پیمان قلرعطا با اسب ملایم زودتر از خط پایان گذشت و عبدالرحیم آرمیده با اسب گل ایل سون صوفیان و جواد آچاک با اسب یل شاد به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد تروبرد، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب ایراندخت موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب تاتیه روآ و عبدالرحیم آرمیده با اسب پرنس لیدی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

dor2 300x200 - “هفته شانزدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (کلاس Maiden) به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که رامین قهرمانی با اسب دیبالا زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب یعقوب توسلی با اسب تاپیک و عبدالحلیم قبادی با اسب مهدشت کسب کردند.

(۱۵:۰۰) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، هندیکاپ کلاس ۳، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که محمد خوجملی با اسب کایزن موفق به کسب مقام اول شد و کمال دلیجه عطا با اسب سامرسا و ستار مهرانی با اسب پرگار به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

dor4 300x200 - “هفته شانزدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۶)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که علیمحمد غراوی با اسب مونامو اولین نفر از خط پایان عبور کرد، ستار مهرانی با اسب گرداب دوم شد، بنیامین جرجانی با اسب ایزابوی مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد دوخون،(هندیکاپ کلاس ۲)، به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که پیمان قلرعطا با اسب شوالیه نور مقام اول این دور را کسب کرد، محمد خوجملی با اسب شه راد و  آرمین آق آتابای با اسب آلتون سا عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

dor6 300x200 - “هفته شانزدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۶:۴۵) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۷) به مسافت ۱۵۵۰ متر شکل گرفت که علیمحمد غراوی با اسب فلای زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب امین محمدی با اسب داکسی و کمال دلیجه عطا با اسب نازگل کیا کسب کردند.

 

15 8 300x200 - “هفته شانزدهم” مسابقات سوارکاری “فصل زمستان” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

معرفی بهترین چابکسوار هفته

علی محمد غراوی و پیمان قوللر عطا  هر کدام با دو عنوان قهرمانی به طور مشترک چابکسوار برتر هفته شانزدهم شدند.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌ بارش
دور دوم❌ هج دنسر – آرنکا – واویلا
دور سوم❌ توقای
دور چهارم❌ پالرمو – طاها هورس
دور پنجم❌ ال فلامینو – اخمو

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۹۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته هفدهم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز جمعه ۲۶ بهمن ماه ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز