امروز : دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

TN 3 12 300x202 - هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس پایان یافت+عکسترکمن نیوز: روز دوم هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با شرکت 83 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان استارت خورد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز پایانی هفته شانزدهم رقابت‌های کورس زمستان گنبدکاووس روز جمعه (6 اسفندماه)، 83 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 9 رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و 5 راس اسب به دلایل مختلف در کورس شرکت نکرد و 69 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 7 دور  1000، 1200  و 1550 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های +4 ساله ، ترکمن، maiden به مسافت 1200 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که «یونس اورکلی» با اسب «سرو شادمیر » زودتر از خط پایان گذشت و کمال دالی جه عطا با اسب آرش حسنی و  شایان خوجملی با اسب آوش آراد جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های 3 ساله، دوخون ، کلاس maiden به مسافت 1200 متر با هم رقابت کردند که «رامین قهرمانی» با اسب «یادگار نور » قهرمان کورس شد و نیما اونق با اسب سامانتا جایگاه دومی را به دست آورد و کمال دالی جه عطا با اسب سربناز مقام سوم را از آن خود کرد.

TN 2 18 300x202 - هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس پایان یافت+عکس

رقابت دور سوم میان اسب‌های +3 ساله، نژاد دوخون کلاس5 به مسافت 1200 متر برگزار شد که «یونس اورکلی» با «تک ستاره»، چابکسوار محمد امین توماج با اسب آی ثنا و ابراهیم قره داشلی با اسب یاد هیهات به ترتیب سکوهای اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های +3 ساله، دوخون –کلاس1به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که «نورمحمد بهادر» با اسب «ولوت» مقام اول را کسب کرد، بنیامین جرجانی توانست با اسب سوشا به جایگاه دومی دست یابد و کمال دالی جه عطا با اسب هج رو به جایگاه سومی اکتفا کرد.

دور پنجم با رقابت اسب‌های +3 ساله، تروبرد کلاس3 به مسافت 1000 متر برگزار شد که آق اویلی بشگرد با اسب فوکوس بی اول شد، عبدالحلیم قبادی و چابکسوار یونس اورکلی با اسبهای لاس وگاس و دینامیت به ترتیب دوم و سوم شدند.

دور ششم با رقابت اسب‌های +3 ساله، تروبرد کلاس 6 به مسافت 1000 متر برگزار شد که «نورمحمد بهادر» با اسب «دنزیباری» به مقام اول دست یافت، چابکسواران محمد خوجملی و آرمین آق آتابای با اسبهای بلاروزا و فوکوس هور  به ترتیب مقامهای دوم و سوم را کسب کردند.

TN 1 19 300x202 - هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس پایان یافت+عکس

دور هفتم نیز با رقابت اسب‌های 3 ساله، دوخون کلاس برنده به مسافت 1550 متر برگزار شد که «عبدالحلیم قبادی» با اسب «لوتوس» اول شد، آق اویلی بشگرد با اسب جان پرنس دوم شد و رامین آق آتابای با اسب اونتادور در جایگاه سومی قرار گرفت.

اورکلی 1 300x202 - هفته شانزدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس پایان یافت+عکسچابکسوار برتر:

یونس اورکلی با دو قهرمانی و یک مقام سومی به عنوان چابکسوار برتر امروز معرفی شدند.

 

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛
دور دوم؛سولی بابا
دور سوم؛سلطان3
دور چهارم؛اورانیوم، مردان، هج نورا
دور پنجم؛فرناندو
دور ششم؛موناکووینر، فوکوس زر، بولد دنسر
دورهفتم؛

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 4 میلیارد و 209 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7گانه تعلق گرفت.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز