امروز : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

شرکت 61 رأس در 7 دور رقابت اسبدوانی زمستان 96

هفته سی و چهارم مسابقات سوارکاری گنبد کاووس برگزار شد+عکس

Savarkari 18E 1 300x187 - هفته سی و چهارم مسابقات سوارکاری گنبد کاووس برگزار شد+عکساسبدوانی-ترکمن نیوز– هفته سی و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 61 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن‌های ایران، در هفته سی و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس روز جمعه 18 اسفندماه 70 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 9 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 61 رأس اسب از نژادهای دوخون، تروبرد و ترکمن در 7 دور 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

Savarkari 18E 2 300x192 - هفته سی و چهارم مسابقات سوارکاری گنبد کاووس برگزار شد+عکس

در دور اول اسب‌های از 3 تا 4 سال ، از 18 تا 22 امتیاز، نژاد ترکمن، به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دالی جه عطا با اسب عجب شیر زودتر از خط پایان گذشت و ستار مهرانی با اسب قاینار و اسحاق یزدانی با اسب آریاگز به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند و طاهر گوگ نژاد در این دور جایگاه چهارم را با اسب شاهو کسب کرد.

photo ۲۰۱۸ ۰۳ ۰۹ ۱۵ ۴۳ ۴۹ 300x195 - هفته سی و چهارم مسابقات سوارکاری گنبد کاووس برگزار شد+عکس

رقابت دور دوم میان اسب‌های از 3 تا 4 سال،از 16 تا 22 امتیاز ، نژاد دوخون، به مسافت 1000 متر بود که کمال دلیجه عطا با اسب گل بوته زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و پیمان قلرعطا با اسب اکسیر و آق اویلی بشگرد با اسب گوهر ناز به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس بنیامین جرجانی با اسب وای وای بود.

photo ۲۰۱۸ ۰۳ ۰۹ ۱۵ ۴۳ ۳۱ 300x192 - هفته سی و چهارم مسابقات سوارکاری گنبد کاووس برگزار شد+عکس

در دور سوم اسب‌های از 3 تا 4 سال، از 18 تا 22 امتیاز، نژاد ترکمن، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب پانتی به کسب مقام اول شد و کمال دلیجه عطا با اسب تیکا و نورمحمد بهادر با اسب کروم به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و در این کورس امیر مختومی با اسب گل آی نور در جایگاه چهارم قرار گرفت.

photo ۲۰۱۸ ۰۳ ۰۹ ۱۵ ۴۳ ۲۸ 300x187 - هفته سی و چهارم مسابقات سوارکاری گنبد کاووس برگزار شد+عکس

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های 2 سال، از 2 تا 6 امتیاز، دوخون، به مسافت 1000 متر شکل گرفت که بنیامین جرجانی با اسب طاهانور زودتر از خط پایان عبور کرد و محمد خوجملی با اسب یوهان بلیک و مهرداد خوجملی با اسب دارنل بوی به ترتیب دوم و سوم شدند و آق اویلی بشگرد با اسب اوبلا در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

photo ۲۰۱۸ ۰۳ ۰۹ ۱۵ ۵۹ ۲۰ 300x183 - هفته سی و چهارم مسابقات سوارکاری گنبد کاووس برگزار شد+عکس

در دور پنجم اسب‌های 3 تا 5 سال ، هندیکاپ، دوخون، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب پیر بابا اولین نفر از خط پایان عبور کرد و کمال دلیجه عطا با اسب آکام و آرمین آق آتابای با اسب عالم ناب نفرات دوم و سوم این دور را به دست آوردند و ستار مهرانی با اسب هیدروژن چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

photo ۲۰۱۸ ۰۳ ۰۹ ۱۷ ۱۴ ۴۸ 1 300x187 - هفته سی و چهارم مسابقات سوارکاری گنبد کاووس برگزار شد+عکس

در دور ششم اسب‌های 2 سال ، از 16 تا 22 امتیاز ، دوخون به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که در این کورس با درخشش کمال دلیجه عطا با اسب آل مرد موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب تماشا و نورمحمد فیض ا… با اسب لندی به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند و نورمحمد بهادر با اسب دمبرمز به مقام چهارمی اکتفا کرد.

photo ۲۰۱۸ ۰۳ ۰۹ ۱۷ ۴۵ ۲۵ 300x191 - هفته سی و چهارم مسابقات سوارکاری گنبد کاووس برگزار شد+عکس

رقابت دور هفتم میان اسب‌های 2 سال،مبتدی و نبرده، نژاد تروبرد، به مسافت 1000 متر بود که عبدالقادر صالحپور با اسب فانتستیک زودتر از رقبایش به خط پایان رسید و کمال دلیجه عطا با اسب ضدفور و نورمحمد بهادر با اسب نیواستالیون به ترتیب دوم و سوم شدند و نفر چهارم در این کورس نورمحمد فیض ا… با اسب ویلسون بود.

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز 932 میلیون و 750 هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه اهدا شد.

photo ۲۰۱۸ ۰۳ ۰۹ ۱۷ ۴۸ ۵۸ 300x213 - هفته سی و چهارم مسابقات سوارکاری گنبد کاووس برگزار شد+عکس

معرفی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته سی و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس، کمال دالیجه عطا با کسب 36 امتیاز بهترین چابکسوار هفته شد.

 

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور 1: مارقوش قره تپه- کیهان سلیم
دور 2: آی هان- داز ثمر
دور 3: ناز بانو- سان اسکای
دور 4: آی سیلا- خان نواز
دور 6: آی هان2

 

لازم به ذکر است؛ هفته سی و پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستان گنبدکاووس پنج شنبه 24 اسفندماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

خبرنگار:یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز