امروز : پنجشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

Asbdavani H 13 1 300x188 - هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس با رقابت 74 اسب آغاز شد+تصاویرترکمن نیوز: هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت 74 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته سیزدهم کورس زمستانه گنبدکاووس (13 بهمن ماه)، 80 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 6 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 74 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در هفت کورس شامل پنج دور هزار متری و ۲ دور هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

نتایج روز اول هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های  نژاد ترکمن (مبتدی و نبرده ) (3ساله) در مسافت 1000 متر برگزار شد و رامین قهرمانی با اسب شیلان امید زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب پرنس آی قائمی و عبدالحلیم قبادی با اسب یامان گوگ به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس6) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که یونس اورکلی با اسب سه سوت سکوی اول را کسب کرد و قربان محمد اودک با اسب قاهره در جایگاه دوم قرار گرفت و نورمحمد بهادر با اسب آی آلتین سوم شد.

Asbdavani H 13 2 300x188 - هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس با رقابت 74 اسب آغاز شد+تصاویر

اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس6) (3+ساله) در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که رامین آق آتابای  با اسب آل نورا 2، صادق ایمری با اسب کاسپین هچ و رامین قهرمانی با اسب لوکو به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 3) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب اسکای دنسر پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، محمد خوجملی با اسب تاواریش مقام دوم را از آن خود ساخت و عید محمد غراوی با اسب لاکچری به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) به مسافت 1200 متر برگزار شد که بنیامین جرجانی با اسب کوین استوری اول شد، کمال دالیجه عطا با اسب ریوریوا  و یونس اورکلی با اسب مکس به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

Asbdavani H 13 3 300x188 - هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس با رقابت 74 اسب آغاز شد+تصاویر

اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1200 متر باهم رقابت داشتند که عبدالحلیک قبادی با اسب کوین بولت، آق اویلی بشگرد با اسب تاوانورا و ستار مهرانی با اسب مای سان به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

دور پایانی مسابقات امروز در دور هفتم میان اسب‌های  نژاد ترکمن (مبتدی و نبرده ) (4+ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که رضا فهیمی با اسب دومان گلی داغ مقام اول این دور را کسب کرد، مصطفی امانپور با اسب آی یل شاد قهرمان شد و حسام عطایی با اسب هیوا بهزاد جایگاه سوم را کسب کرد.

چابکسوار برتر:

آق اویلی بشگرد با کسب یک قهرمانی و یک نایب قهرمانی به عنوان برترین چابکسوار روز اول از هفته سیزدهم کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ –
دور دوم؛ شهاب خان
دور سوم؛ –
دور چهارم؛ سوپر ماریو
دور پنجم؛ گالیله او و کریشنا
دور ششم؛ جان پرنس
دور هفتم؛ شایلان قاراجا

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۵ میلیارد و ۲۸۹ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

بر اساس گزارش ترکمن نیوز: رقابت‌های روز دوم هفته سیزدهم نیز فردا جمعه 14 بهمن‌ماه در مجموعه بزرگ سوارکاری شمال کشور برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز