امروز : جمعه ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

محمدی کورس اول هفته سیزدهم 300x188 - هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس با رقابت ۶۳ اسب به خط پایان رسیدترکمن نیوز: روز دوم هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس با رقابت ۶۳ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز دوم هفته سیزدهم کورس زمستانه گنبدکاووس (14 بهمن ماه)، 65 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۲ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۶۳ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در شش کورس هزار و یک کورس هزار و 600 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

TN 1 k3 300x188 - هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس با رقابت ۶۳ اسب به خط پایان رسید

نتایج روز دوم هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 2) (+3ساله) در مسافت 1000 متر برگزار شد و امین محمدی با اسب کاپیتان کلاته زودتر از خط پایان گذشت و الله بردی طویی با اسب گیلدا وحدانی و مومن بهادر با اسب پلوان گز به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد تروبرد (مبتدی و نبرده) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب ریو کنزی اول را کسب کرد و بنیامین جرجانی با اسب هج بیوتی در جایگاه دوم قرار گرفت و امین محمدی با اسب ام پایر ای تی سی سوم شد.

اسب‌های نژاد دوخون (مبتدی و نبرده) (3ساله) در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که ابراهیم قاراداشلی با اسب کلیور، بنیامین جرجانی با اسب آی جهان و بهرام بینایی با اسب ژالین به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد دوخون (مبتدی و نبرده) (3ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که نادر صالح پور با اسب هلگا پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، عبدالحلیم قبادی با اسب ایل شن مقام دوم را از آن خود ساخت و کمال دالیجه عطا با اسب دوگل فریدون به جایگاه سومی اکتفا کرد.

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که محمد خوجملی با اسب هواسو بندر اول شد، عبدالحلیم قبادی با اسب کریس و مهدی چپرلی با اسب بالحان به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 1) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که محمد خوجملی با اسب اورانیوم، آرمین آق آتابای با اسب آرتین و بهرام بینایی با اسب شلر به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

دور پایانی مسابقات امروز در دور هفتم میان اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 7 ) (3+ساله) به مسافت 1600 متر برگزار شد که یعقوب انفاس با اسب مون راکت مقام اول این دور را کسب کرد، یونس اورکلی با اسب لیدی جی قهرمان شد و بهرام بینایی با اسب لاو فانتزی جایگاه سوم را کسب کرد.

خوجمیلی بهترین چابکسوار هفته سیزدهم اسبدوانی گنبدکاووس 300x188 - هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی گنبدکاووس با رقابت ۶۳ اسب به خط پایان رسید

چابکسوار برتر:

محمد خوجملی با کسب ۲ قهرمانی به عنوان بهترین چابکسوار روز دوم از هفته سیزدهم کورس زمستانه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد؛

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ سکوت گز
دور دوم؛ ری آگات
دور سوم؛
دور چهارم؛
دور پنجم؛
دور ششم؛
دور هفتم؛

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۶ میلیارد و ۹۶۸ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۲۰ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی
روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز