امروز : یکشنبه ۰۳ مهر ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    90482

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    17:13 | ۰۱ اسفند ۱۳۹۹

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

نیوز اسبدوانی 1 300x188 - هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس برگزار شد+عکسترکمن نیوز: هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی زمستانه گنبدکاووس (جام شهید حاج قاسم سلیمانی) با شرکت ۷۳ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  در هفته سیزدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستانه گنبدکاووس روز جمعه(اول اسفند ماه)، ۷۳ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۳ رأس اسب به دلایل فنی با تشخیص دامپزشک میدان سوارکاری حذف شد و ۶۰  رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰، ۱۲۰۰، ۱۴۵۰، ۱۵۵۰ و ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های +۳ ساله ،کلاس ۵، ترکمن، به مسافت ۱۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که کمال دلیجه عطا با اسب جانی بیگ سیاه زودتر از خط پایان گذشت و سراج الدین اندروا با اسب درقوش دزقی و یونس اورکلی با اسب اغوزخان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های ۳ ساله نژاد دوخون maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر با هم رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب بالهان و آرمین آق آتابای با اسب آدولف و محمد امین توماج نفر سوم با اسب سیلواناز سوم شد.

رقابت دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله نژاد تروبرد maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که امیر مختومی با اسب وایلد اسپریت، امین محمدی با اسب فوکوس زر و بنیامین جرجانی با اسب میس الدرادو به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های +۴ ساله نژاد تروبرد- maiden به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که یونس اورکلی با اسب دینامیت، امین محمدی با اسب هج اکسل و رامین قهرمانی با اسب بویمو مقام‌های اول تا سوم را از آن خود کردند.

دور پنجم مسابقات نیز اسب‌های +۴ ساله نژاد دوخون maiden به مسافت ۱۰۰۰ متر وارد دپار شدند که سراج الدین اندروا با اسب سروین تاش زودتر از بقیه خط پایان را پشت سر گذاشت و قهرمان شد، امین محمدی با اسب سلین ناز دوم و محمد امین توماج با اسب هایدرنجیا نیز سوم شدند.

مسابقات اسب دوانی زمستانه گنبدکاووس در دور ششم نیز با رقابت اسب‌های +۳ ساله نژاد دوخون کلاس۵ به مسافت ۱۵۵۰ متر برگزار شد که کمال دلیجه عطا با اسب  شین تیا اول شد، عبدالحلیم قبادی با اسب شکوفا و سراج الدین اندروا با اسب افسون به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت دور هفتم میان اسب‌های ۳ ساله نژاد دوخون نویس استیکس به مسافت ۱۴۵۰ متر برگزار شد که سراج الدین اندروا با اسب ماه تیپ، کمال دلیجه عطا با اسب آناشید و رامین قهرمانی با اسب تم تن به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

چابکسوار برتر:

سراج الدین اندروا با کسب ۲ قهرمانی، یک نایب قهرمانی و یک مقام سوم امروز به عنوان چابکسوار برتر معرفی شد.

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول:باشلیق-پادشاه مختومقلی-آلبارس
دور دوم:گل ماه پیکر-گل جاویدان
دور سوم:ریورتاش-فوکوس لاو-نیوسامر
دور چهارم:لاله دل
دور پنجم:ماه سوار
دور ششم:دیو- فرگل
دور هفتم:ولوت

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ یک میلیارد و ۴۱۴ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی فصل زمستان ۹۹ کشور بدون حضور تماشاگر و بصورت پخش زنده اینترنتی در مجموعه سوارکاری شهرستان گنبدکاووس برگزار شد.

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز