امروز : جمعه ۰۷ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

اخبار ترکمن- یاشار نیازی: هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس با رقابت 47 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ هفته سیزدهم کورس تابستانه گنبدکاووس (8 مردادماه)، ۴۹ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 2 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 47 رأس اسب از ۲ نژاد «ترکمن و تروبرد» در ۶ کورس شامل پنج دور هزار متری و یک دور هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

اسبدوانی هفته سیزدهم 1 300x188 - مومن بهادر چابکسوار برتر هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس شد+ تصاویر

نتایج هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه 1402 گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (8 تا 14امتیاز) (3+ساله) در مسافت 1200 متر برگزار شد و مومن بهادر با اسب آل تای محسن زودتر از خط پایان گذشت و یوسف دهش با اسب باراد باغ سبز و کمال دالی جه عطا با اسب آریا خان ماربل به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با هم رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب اسپارتاکوس ترکان سکوی اول را کسب کرد و یونس اورکلی با اسب آی گوزل ارمشی در جایگاه دوم قرار گرفت و رامین قهرمانی با اسب سرو شادمیر سوم شد.

اسبدوانی هفته سیزدهم 2 - مومن بهادر چابکسوار برتر هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس شد+ تصاویر

اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 6) (3+ساله) در دور سوم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که یونس اورکلی با اسب سونار، محمد خوجملی با اسب دایان حبیبلی و رامین قهرمانی با اسب اردلان امید به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 7) (3+ساله) به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب امپایر ای تی سی پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، رضا ایمری با اسب ژینکو مقام دوم را از آن خود ساخت و عرفان افق عطا با اسب ونتورا به جایگاه سومی اکتفا کرد.

اسبدوانی هفته سیزدهم 2 - مومن بهادر چابکسوار برتر هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس شد+ تصاویر

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد ترکمن (مبتدی و نبرده) (2ساله) به مسافت 1000 متر برگزار شد که طاهر گوگ نژاد با اسب ایران گل خوجملی اول شد، نورمحمد بهادر با اسب آتاشیر و سحراب دهش با اسب جان بالام آذری به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 2) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که مومن بهادر با اسب آناتیس، یونس اورکلی با اسب المیرا 2 و کمال دالیجه عطا با اسب دینامیت به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

اسبدوانی هفته سیزدهم 5 300x188 - مومن بهادر چابکسوار برتر هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس شد+ تصاویر

چابکسوار برتر:

مومن بهادر با کسب 2 قهرمانی بهترین چابکسوار هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه 1402 گنبدکاووس معرفی شد.

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ (6) آلتینای ثقفی
دور دوم؛
دور سوم؛
دور چهارم؛
دور پنجم؛ (5) یانار داغ گز
دور ششم؛

اسبدوانی هفته سیزدهم 4 300x188 - مومن بهادر چابکسوار برتر هفته سیزدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس شد+ تصاویر

در پایان رقابت های امروز مبلغ ۶ میلیارد و ۵۴۱ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

فیلم هر کورس:

برای مشاهده فیلم هر دور از مسابقات اسبدوانی از لینک زیر در کانال تلگرامی هیئت سوارکاری گنبدکاووس استفاده کنید

https://t.me/gonbadsavarkari

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز