امروز : یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

هفته سیزدهم 2 - هفته سوم کورس پاییزه اسبدوانی گنبدکاووس آغاز شدترکمن نیوز – یاشار نیازی- هفته سوم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با رقابت ۷۱ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز اول هفته سوم کورس پاییزه گنبدکاووس، ۷۱ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در در هفت کورس شامل چهار دور هزار متری و سه دور هزار و ۲۰۰ متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

در دور اول این مسابقات، هشت راس اسب بیش از سه ساله نژاد ترکمن هندیکاپ در دسته ۲ به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب «آریاخان ماربل» زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اول شد و اسب‌های «خان بیگلر گز» و «آتاخان بیرجند» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور دوم ویژه اسب‌های ۲ ساله نژاد ترکمن مبتدی و نبرده بود که با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «دیار زرگر» اول شد و اسب‌های «جهان قزلباش» و «جیران رحیمی» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور سوم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد ترکمن مبتدی و نبرده بود و با شرکت ۱۱ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد، اسب «بن استار» با پیشی‌ گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های «پوریا لهراسب» و «برکه مهر» به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

رقابت در دور چهارم روز نخست هفته سوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته پنج بود که با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و در پایان اسب «سه سوت» سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های «ریو بولت» و «بیت کویین» به‌ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

در دور پنجم این مسابقات که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۶ بود و با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «تام بی لیدر» اول شد و اسب‌های «بیوتی کوئین» و «مرکل» به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور ششم بازهم ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد دوخون هندیکاپ در دسته ۶ بود که با شرکت ۱۲ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب «دوران» اول شد و اسب‌های «ستاره تیپ» و «رگبارا» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور هفتم و پایانی این مسابقات هم که ویژه اسب‌های بیش از سه ساله نژاد تروبرد هندیکاپ در دسته چهار بود و با شرکت هشت راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب «استانبول» اول شد و اسب‌های «مونو پادرا» و «کریشنا» به ترتیب دوم و سوم شدند.

در پایان رقابت های امروز ۹ میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب های اول تا سوم اهدا شد.

بر اساس این گزارش: روز دوم این هفته از مسابقات سوارکاری کورس پاییزه گنبدکاووس عصر فردا جمعه 26 آبانماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.

 

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز