با شرکت 46 راس اسب؛

اسبدوانی-تورکمن‌نیوز-   هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت ۴۶ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

IMG 1370 300x200 - هفته سوم کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن های ایران،  در هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر پنجشنبه ۴۶ راس اسب از نژادهای تروبرد و دوخون در ۶ دور هزار متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان  ۶۸ میلیون و ۹۵۰ هزارتومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های دوخون ۳ تا ۵ ساله، ۱۶ تا ۲۲ امتیاز به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگر با اسب آرگام مهر زودتر از خط پایان گذشت و  نورمحمد بهادر با اسب عجب شیر و رامین قهرمانی با اسب گلشاد گز به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون ۳-۴ ساله، ۸ تا ۱۲ امتیاز به مسافت هزار متر بود که نادر صالح پور با اسب ژاکلینا عنوان اول را به دست آورد و کمال دلیجه عطا با اسب مهسا نور و محمد خوجملی با اسب تاوالیزا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های ۲ ساله، ۰ تا ۶ امتیاز تروبرد به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالرحیم آرمیده با اسب ارس موفق به کسب مقام اول شد و ابوطالب چاری زاده با اسب جاهیل و جواد آچاک با اسب پایرسون به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های  ۳-۴ ساله، ۴۰ تا ۴۸ امتیاز، دوخون به مسافت هزار متر شکل گرفت که بنیامین جرجانی با اسب گل بوته زودتر از خط پایان عبور کرد و جواد آچاک با اسب صوت شکن و نورمحمد بهادر با اسب شوقی به ترتیب دوم و سوم شدند.

IMG 1376 300x200 - هفته سوم کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

 

در دور پنجم اسب‌های ۲ ساله، ۴ تا ۶ امتیاز، دوخون به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب کایزن نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و مهرداد خوجملی با اسب بای بای گلد و آق اویلی بشگرد با اسب حواد آچاک نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های  ۳-۴ ساله، ۰ تا ۶ امتیاز، دوخون به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عیدمحمد غراوی با اسب سامرسا موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب بلک حمید و محمد خوجملی با اسب بولارو به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

 

محمد خوجملی و کمال دالیجه عطا بهترین چابکسواران هفته

در پایان هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد محمد خوجملی و کمال دالیجه عطا با کسب ۱۲ امتیاز به عنوان بهترین چابکسواران این هفته انتخاب شدند.

هفته چهارم این مسابقات عصر فردا جمعه در مجموعه سوارکاری گنبدکاووس برگزار می شود.

خبرنگار: یاشار نیازی

انتشار دهنده : shirzad
دسته بندی اصلی :
تاریخ و زمان خبر

۱۷:۲۱

۰۲ آذر ۱۳۹۶

کد خبر :

6743

چاپ
تلگرام
اینستاگرام
گوگل پلاس
فیسبوک
توئیتر
فونت بزرگ
فونت کوچک