امروز : شنبه ۰۵ اسفند ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

d3 turkmensnews 1 300x197 - “هفته سوم” مسابقات سوارکاری “کورس پاییزه” گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: هفته سوم مسابقات سوارکاری “کورس پاییزه” گنبدکاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 75 رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل پاییز گنبدکاووس روز جمعه ( 29 آذرماه )، 77 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 2 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 75 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ، (Maiden) ، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که محمد خوجملی با اسب پیکاسو مختومقلی زودتر از خط پایان گذشت و طاهر گوگ‌نژاد با اسب پویان مختومقلی و مبین آسایش با اسب آهوی نوروزی حبیب ایشان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۳:۴۵)در دور دوم اسب‌های ۲ ساله ،کلاس Maiden، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امین محمدی با اسب ریومارینا موفق به کسب مقام اول شد و علی محمد غراوی با اسب ریوکومو و آرمین آق آتابای با اسب عروس ناز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۴:۱۵) رقابت در دور سوم میان اسب‌های 3 ساله، هندیکاپ کلاس 4، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که عبدالرحیم آرمیده با اسب ریو کوئین زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب کمال دلیجه عطا با اسب گلدن استیت و آق‌اویلی بشگرد با اسب الو کوئنس کسب کردند.

(۱۴:۴۵) در دور چهارم اسب‌های 2 ساله، نژاد دوخون، Maiden ، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که مبین قلرعطا با اسب دسپاینه موفق به کسب مقام اول شد و یاسرجرجانی با اسب ملسه و محمد خوجملی با اسب داز ملیسا به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

سوم اسبدوانی گنبدکاووس 300x191 - “هفته سوم” مسابقات سوارکاری “کورس پاییزه” گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۵:۳۰) رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد تروبرد ۳ ساله، هندیکاپ کلاس 3، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که موسی محمدی با اسب رد شدو اولین نفر از خط پایان عبور کرد، نادر صالح پور با اسب مجستیک دوم شد، امیر مختومی با اسب تایم هج مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۲۰) در دور ششم اسب‌های نژاد دوخون ۳ساله، (هندیکاپ کلاس 5) ، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که امیر مختومی با اسب داغ مایه مقام اول این دور را کسب کرد، کمال دلیجه عطا با اسب فریا و آق‌اویلی بشگرد با اسب راک استار دوم و سوم را به دست آوردند.

(۱۶:۲۰) رقابت در دور هفتم اسب‌های نژاد تروبرد ۳ساله، هندیکاپ کلاس 5، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق‌اویلی بشگرد با اسب اکسلنت اولین نفر از خط پایان عبور کرد، امیر مختومی با اسب دانسر هج دوم شد، محمد خوجملی با اسب الدورادو مقام سوم را کسب کرد.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

امیر مختومی با کسب یک عنوان قهرمانی، یک عنوان نایب قهرمانی و یک مقام سومی چابکسوار برتر این هفته از رقابتها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور دوم❌ به پا

دور هفتم❌ مستر واندرفول

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸۲۵/۰۰۰/۰۰۰ جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس، جمعه 30 آذر در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

خبرنگار:یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز