امروز : دوشنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۱

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    6345

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    19:37 | ۲۵ آبان ۱۳۹۶

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

Savarkari 25A 1 300x200 - هفته دوم کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شداسبدوانی-تورکمن‌نیوز- هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با شرکت ۴۹ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار ترکمن، به نقل از مهر، در هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر پنجشنبه ۴۹ راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در ۶ دور هزار متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۷۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه و چهار ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که جواد آچاک با اسب پیمانه زمان زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب یل فام و طاهر گوگ نژاد با اسب شادکام به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر بود که ستار مهرانی با اسب شیداین عنوان اول را به دست آورد و مهرداد خوجملی با اسب بادیگارد و یاسر جرجانی با اسب پدرو پاپلو به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه ساله و ۲۴ تا ۳۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب جم استون موفق به کسب مقام اول شد و نادر صالح پور با اسب شمیم و آرمین آق آتابای با اسب کوانتوم به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

Savarkari 25A 2 300x200 - هفته دوم کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شد

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و صفر تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که بنیامین جرجانی با اسب گل بوته زودتر از خط پایان عبور کرد و جواد آچاک با اسب صوت شکن و نورمحمد بهادر با اسب شوقی به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله با امتیاز هندیکاپ به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب هیدروژن نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و محمد خوجملی با اسب کومانچی و آق اویلی بشگرد با اسب قره قیز نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که بنیامین جرجانی با اسب گلدن استیت موفق به کسب مقام اول شد و ابوطالب چاریزاده با اسب جاهیل و جواد آچاک با اسب فوردو به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

بنیامین جرجانی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد، بنیامین جرجانی با کسب دو مقام نخست و یک مقام دوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، جواد آچاک موفق به کسب یک مقام نخست، یک مقام دوم و یک مقام سوم شد، آق اویلی بشگرد یک مقام نخست و یک مقام سوم کسب کرد و ستار مهرانی و کمال دالیجه عطا هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته‌های سوم و چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد دوم و سوم آذرماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

گردآوری: گروه خبر تورکمن‌نیوز

https://t.me/ITNAnews

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز