امروز : جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

  • کد خبر :

    41422

  • /
  • تاریخ و ساعت :

    14:20 | ۱۵ آذر ۱۳۹۷

  • /
  • دسته بندی :

  • پ

asbdavani gonbad 15a 01 300x204 - هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته دوم رقابت‌های اسبدوانی گنبدکاووس با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 68 رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل پاییز گنبدکاووس روز پنجشنبه 15 آذرماه 76 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 8 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 68 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۳۰)رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله ، (Maiden) ، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که امین محمدی با اسب ردری زودتر از خط پایان گذشت و یوسف دهش با اسب آتش سعیدی و امیر مختومی با اسب یاغمور حبیب ایشان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۳:۴۵)در دور دوم اسب‌های ۲ ساله ،کلاس Maiden، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب لاکسیدا موفق به کسب مقام اول شد و نادر صالح پور با اسب ایپ من و پیمان قلرعطا با اسب ترنادو 2 به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۴:۱۵) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۲ ساله، Maiden، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که عبدالحلیم قبادی با اسب هاومون زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب نورمحمد بهادر با اسب آسنا خانم و ستار مهرانی با اسب په په کسب کردند.

asbdavani gonbad 15a k3 300x204 - هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۴:۴۵) در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، هندیکاپ کلاس 5 ، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب گل یوکابد موفق به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب طاها نور و نادر صالح پور با اسب ایلیا به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۳۰) رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد تروبرد ۳ ساله، هندیکاپ کلاس 5، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امین محمدی با اسب بست مموری اولین نفر از خط پایان عبور کرد، پیمان قلرعطا با اسب مسترجی دوم شد، آق اویلی بشگرد با اسب زیبای آلگرو مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۲۰) در دور ششم اسب‌های نژاد تروبرد 3ساله، (هندیکاپ کلاس 4) ، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که مهرداد خوجملی با اسب تاتیا مقام اول این دور را کسب کرد، رامین قهرمان با اسب تایم هج و متین مهرانی با اسب الوکونس فرات دوم و سوم را به دست آوردند.

asbdavani gonbad 15a k6 300x204 - هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(۱۶:۲۰) رقابت در دور هفتم اسب‌های نژاد تروبرد 3ساله، هندیکاپ کلاس 3، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالرحیم آرامیده با اسب سیلور بولت اولین نفر از خط پایان عبور کرد، رامین قهرمان با اسب مستردن دوم شد، محمد خوجملی با اسب گلدن بل مقام سوم را کسب کرد.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

امین محمدی با کسب دو عنوان قهرمانی چابکسوار برتر این هفته از رقابتها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور دوم❌افراب
دور سوم❌ تای گون- پرنیان

دور پنجم❌ مسترواندرفول- دانسرهج- ماوی

دور ششم❌ میس گلد

دور هفتم❌ ضد1

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ  ۸۲۵/۰۰۰/۰۰۰ جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته نهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، جمعه ۱۶ آذر در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

 

خبرنگار: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز