امروز : جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

|

نرخ ارز :

۲۴۴,۲۹۰

ریال

|

دمای هوای شهر

300x196 - هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه آق قلا برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز- هفته دوم رقابت‌های اسبدوانی آق قلا با حضور علاقه مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۶۳ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل پاییز آق قلا روز جمعه ۲۷ مهر ماه ۷۱ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد۸ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۶۳ رأس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در ۷ دور ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول اسب‌های ۲ ساله ،کلاس Maiden، نژاد ترکمن، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رجب قلیچ گوگ نژاد با اسب آرکا زودتر از خط پایان گذشت و کریم گوگ نژاد با اسب گدر سن سجادی و رامین آق آتابای با اسب سوگل آرشیدا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند, در این دور جایگاه چهارم را عبدالکریم گوگ نژاد با اسب بیار امین کسب کرد.

در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، کلاس Maiden نریان، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که امیر مختومی با اسب امپراطور بندر موفق به کسب مقام اول شد و رامین آق آتابای با اسب مهدشت و بنیامین جرجانی با اسب اسکافیلد به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند، در این کورس مهرداد خوجملی با اسب کارانوس در جایگاه چهارم قرار گرفت.

رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله ، هندیکاپ کلاس ۵، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر شکل گرفت که رامین قهرمانی با اسب دنیلا زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب آق اویلی بشگرد با اسب یاشار۲ و نورمحمد بهادر با اسب نیو کلاسیک کسب کردند، آرمین آق آتابای با اسب اریس در جایگاه چهارمی قرار گرفت.

در دور چهارم اسب‌های ۳ ساله ، هندیکاپ کلاس ۵، نژاد دوخون، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب پرگار به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب سای چلنج و آق اویلی بشگرد با اسب آی گل به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند، جایگاه چهارمی در این کورس به امیر مختومی با اسب آرشا رسید.

رقابت در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، کلاس Maiden مادیان، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب مهری ماه ۲ اولین نفر از خط پایان عبور کرد، محمد خوجملی با اسب شکوفا دوم شد، نور محمد بهادر با اسب سوژه مقام سوم را کسب کرد و جایگاه چهارمی به اسب ماه تی تی نظرخانی با چابکسواری قرلان محمد اودک رسید.

در دور ششم اسب‌های دوخون ۳ ساله،کلاس Maiden، در مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که بنیامین جرجانی با اسب سان اسکای مقام اول این دور را کسب کرد، آق اویلی بشگرد با اسب ماریل و امیر مختومی با اسب داغ مایه نفرات دوم و سوم را به دست آوردند و آرمین آق آتابای با اسب لادی هانی چهارمین نفر بود که به خط پایان رسید.

رقابت در دور هفتم اسب‌های نژاد دوخون ۳ ساله، هندیکاپ کلاس ۱، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب پیر بابا نفر از خط پایان عبور کرد، امیر مختومی با اسب مه وش دوم شد، پیمان قلر عطا با اسب عالم ناب مقام سوم را کسب کرد و جایگاه چهارمی به اسب آکام با چابکسواری کمال دلیجه عطا رسید.

 

اویلی بشگرد 1 300x211 - هفته دوم مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه آق قلا برگزار شد+عکسمعرفی بهترین چابکسوار هفته
در پایان هفته اول رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه آق قلا، آق اویلی بشگرد با یک عنوان قهرمانی و دو نائب قهرمانی و کسب ۱۸ امتیاز چابکسوار برتر این هفته از رقابت ها شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی نتوانستند در رقابت امروز شرکت داشته باشند:

دور اول❌
دور دوم❌ سلتیک هورس
دور سوم❌
دور چهارم❌ لیلی ناز-زیبای گنبد-اخمو
دور پنجم❌ گل التین- میلوا
دور ششم❌شیرین یلقی
دور هفتم ❌ رونین سروین

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۹۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا هفتم کورس‌های ۷ گانه تعلق گرفت.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته سوم مسابقات سوارکاری کورس پاییزه ۹۷ آق قلا روز جمعه ۴ آبان ماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار می شود.

گزارش از: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز