امروز : دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

|

دمای هوای شهر

ترکمن نیوز 300x188 - هفته دوم مسابقات اسبدوانی پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس به خط پایان رسید+ تصاویرترکمن نیوز:  روز دوم  از هفته دوم مسابقات اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس با رقابت ۵۷ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  روز جمعه هفته دوم از سری رقابت‌های کورس پاییزه گنبدکاووس 63 راس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون ثبت نام کردند که از این تعداد 6 راس اسب به دلایل فنی از دور مسابقات حذف شدند و ۵۷ راس اسب در ۶ دور ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰  متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند.

رقابت در دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (Maiden) (2ساله) به مسافت ۱0۰۰ متر برگزار شد که امین محمدی  با اسب فرتاز صحرانورد  مقام  اول را کسب کرد و الله بردی طوئی با اسب آریا قلی زاده در جایگاه دوم قرار گرفت و ولی محمد علیزاده با اسب درسا فرهاد سوم شد.

در دور دوم اسب‌های  نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس۶) (۳+ساله) به مسافت ۱2۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دألیجه عطا با اسب بی تو،  آرمین آق آتابای با اسب استانبول سیتی و سراج الدین اندروا با اسب امباپه به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

اول ترکمن نیوز 300x188 - هفته دوم مسابقات اسبدوانی پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس به خط پایان رسید+ تصاویر

رقابت در دور سوم  میان اسب‌های نژاد دوخون (Maiden) (۳+ساله)  به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که آرمین آق آتابای با اسب اینتو زودتر از خط پایان گذشت و محمد خوجملی با اسب ایمپالا  و موسی محمدی با اسب مای بلا به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور چهارم نیز رقابت با اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۵ یادواره چابکسوار نیما اونق) (۳+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد که الله بردی طوئی  با اسب اسکای دنسر اول شد، محمد خوجملی با اسب بل فوکوس و صادق ایمری با اسب ساحلی به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

در دور پنجم اسب‌های نژاد دوخون (هندیکاپ کلاس 3) (۳+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که سراج الدین اندروا با اسب سوکراتیس پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، کمال دألیجه عطا با اسب ارورا مقام دوم را از آن خود ساخت و اسحاق جرجانی با اسب هامون به جایگاه سومی اکتفا کرد.

مسابقات اسب دوانی پاییزه گنبدکاووس در دور ششم نیز میان اسب‌های  نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 3) (۳+ساله) به مسافت ۱۰۰۰ متر برگزار شد و پیمان قولار عطا با اسب ریو کاپری، اسحاق جرجانی با اسب ادن لاین و آرمین آق آتابای با اسب بلاتو به ترتیب مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

برتر ترکمن نیوز 300x300 - هفته دوم مسابقات اسبدوانی پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس به خط پایان رسید+ تصاویر

چابکسوار برتر:

آرمین آق آتابای با یک قهرمانی، یک نایب قهرمانی و یک مقام سومی به عنوان بهترین چابکسوار روز دوم از هفته دوم کورس پاییزه ۱۴۰۱ گنبدکاووس معرفی شد.

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی  از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛ شارون ترکان

دور دوم؛ ژانیتا،  جولان، بنجامین و گاگاجی

دور سوم؛ آپولو

دور چهارم؛

دور پنجم؛

دور ششم:

بر اساس گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۳ میلیارد و 690 میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز