امروز : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

dor 1 300x194 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: رییس هیات سوارکاری گنبدکاووس گفت: هفته دوم مسابقات اسبدوانی بهاره 1398 گنبدکاووس با حضور پرشور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت 56 رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛ میکائیل قزلجه در گفت و گو با خبرنگار ترکمن نیوز اظهار داشت: در هفته دوم مسابقات اسبدوانی فصل بهار گنبدکاووس روز پنجشنبه (23 خرداد ماه 1398)، 67 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 11 رأس اسب با نظر دامپزشک میدان حذف شدند و 56 رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در 7 دور 1000 متری با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(15:00) در دور اول اسب‌های 3 تا 5 ساله، نژاد ترکمن، به مسافت 1000 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب گدر سن سجادی زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمانی با اسب عالم شاد بازرگان و محمد خوجملی با اسب سیاوش یوسفی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

dor 2 300x194 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(17:15) در دور دوم اسب‌های 3 تا 4 ساله، نژاد دوخون، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که پیمان قلرعطا با اسب پریمات موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب مهری ماه 2 و حلیم قبادی با اسب توقای به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(17:45) رقابت در دور سوم میان اسب‌های 3 تا 5 ساله، نژاد ترکمن،  به مسافت 1000 متر شکل گرفت که کمال دالیجه عطا با اسب آرکا زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب حلیم قبادی با اسب آرای گزل و ستار مهرانی با اسب غنج اسن کسب کردند.

dor 3 300x194 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(18:15) در دور چهارم اسب‌های 3 تا 5 ساله، نژاد دوخون، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب ساقه موفق به کسب مقام اول شد و قربان محمد اودک با اسب کوانتوم و نورمحمد بهادر با اسب گلدن بوی به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(18:45) رقابت در دور پنجم اسب‌های 3 تا 5 ساله، نژاد دوخون، به مسافت 1000 متر با یکدیگر رقابت کردند که  آرمین آق آتابای با اسب حریف اولین نفر از خط پایان عبور کرد، کمال دالیجه عطا با اسب عروس بندر دوم شد، رامین قهرمانی با اسب مشکل مقام سوم را کسب کرد.

dor 5 300x200 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

(19:30) در دور ششم اسب‌های 3 تا 5 ساله، نژاد تروبرد، به مسافت 1000 متر با یکدیگر کورس گذاشتند که ستار مهرانی با اسب الوکوئنس مقام اول این دور را کسب کرد، نورمحمد بهادر با اسب نواهج و قربان محمد اودک با اسب جاهیل عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

(20:00) رقابت در دور هفتم میان اسب‌های 3 تا 4 ساله، نژاد تروبرد، به مسافت 1000 متر شکل گرفت که کمال دالیجه عطا با اسب بن دایان زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب موسی محمدی با اسب ترنادو 2 و آرمین آق آتابای با لیدی المیرا کسب کردند.

dor 6 300x200 - “هفته دوم” مسابقات اسبدوانی بهاره گنبدکاووس برگزار شد+عکس

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

کمال دالیجه عطا با 3 عنوان قهرمانی و یک مقام دومی چابکسوار برتر امروز شدند.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:
دور اول❌ بارش – مارالان
دور دوم❌ کینگ بوی – کادنزا
دور سوم❌ آریانا بهرام
دور چهارم❌ زیبای بندر
دور پنجم❌ تامارا – شوالیه – کروم
دور ششم❌ ابر سیاه
دور هفتم❌ املیانو

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ 1/142/750/000 ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 7 گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

 

 

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :
برچسب ها :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز