امروز : شنبه ۰۸ مهر ۱۴۰۲

|

دمای هوای شهر

یونس اورکلی بهترین چابکسوار هفده دوازدهم کورس گنبد

هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

ترکمن نیوز: یاشار نیازی: هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس با رقابت 40 راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن‌؛  هفته دوازدهم کورس تابستانه گنبدکاووس (31 تیرماه)، 42 راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد 2 رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و 40 رأس اسب از نژادهای “ترکمن و تروبرد” در شش کورس  1000، 1200 و 1550 متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

اسبدوانی هفته دوازدهم 1 1 300x188 - هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

نتایج هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه 1402 گنبدکاووس

رقابت دور اول میان اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 5) (3+ساله) در مسافت 1550 متر برگزار شد و یونس اورکلی با اسب ریتانادر زودتر از خط پایان گذشت و حامد قهرمانی با اسب اسکای صحرا و مومن بهادر با اسب سهیل خان به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

در دور دوم مسابقات اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 2) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با هم رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب خان بیگلر گز سکوی اول را کسب کرد و مومن بهادر با اسب آرنا حبیب ایشان در جایگاه دوم قرار گرفت و اسحاق جرجانی با اسب آتاخان بیرجند سوم شد.

اسبدوانی هفته دوازدهم 2 300x188 - هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

اسب‌های نژاد ترکمن (هندیکاپ کلاس 7) (3+ساله) در دور سوم با مسافت 1200 متر باهم رقابت داشتند که نورمحمد بهادر با اسب گل جمال صوفیان، یونس اورکلی با اسب سرو شادمیر و بهرام بینایی با اسب دنیز رهام به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

در دور چهارم اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس 3) (3+ساله) به مسافت 1200 متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب فوکوس زر پیشتر از رقبایش از خط پایان عبور کرد، نورمحمد بهادر با اسب سلطانا بوی مقام دوم را از آن خود ساخت و حسین رجال با اسب بلاروزا به جایگاه سومی اکتفا کرد.

اسبدوانی هفته دوازدهم 4 300x188 - هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

در دور پنجم نیز رقابت با اسب‌های نژاد تروبرد (هندیکاپ کلاس ۵) (3+ساله) به مسافت 1200 متر برگزار شد که مومن بهادر با اسب سوین شد، نورمحمد بهادر با اسب یونیک تایگر و محمد خوجملی با اسب فوکوس تایم به ترتیب عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

اسب‌های نژاد تروبرد (مبتدی و نبرده ) (3+ساله) در دور ششم با مسافت 1000 متر باهم رقابت داشتند که یونس اورکلی  با اسب ریو آپاچی، محمد خوجملی با اسب والفین و عید محمد غراوی با اسب نو حج به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

یونس اورکلی ترکمن نیوز 300x221 - هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

یونس اورکلی چابکسوار برتر هفده دوازدهم اسبدوانی گنبدکاووس

چابکسوار برتر:

یونس اورکلی با کسب 2 قهرمانی و یک نایب قهرمانی بهترین چابکسوار هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه 1402 گنبدکاووس معرفی شد؛

 

لیست اسب‌هایی که به دلایل فنی از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول؛
دور دوم؛
دور سوم؛
دور چهارم؛
دور پنجم؛
دور ششم؛ (4) کاملیا، (5) بخارا

اسبدوانی هفته دوازدهم 3 300x188 - هفته دوازدهم مسابقات اسبدوانی تابستانه گنبدکاووس برگزار شد+ تصاویر

در پایان رقابت های امروز مبلغ ۶ میلیارد و ۷۸۰ میلیون ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های 6 گانه تعلق گرفت.

لازم به ذکر است: مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس، سال‌هاست در فصل‌های پاییز، زمستان و بهار باحضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات اسبدوانی تاریخی دیرین و عجین با فرهنگ مردم ترکمنصحرا دارد و مجموعه بزرگ سوارکاری گنبدکاووس به عنوان پایتخت اسبدوانی ایران معرفی شده است.

این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در دو شهرستان استان گلستان (آق قلا و بندرترکمن) نیز با حضور جمع کثیری از تماشاگران برگزار می‌شود.

فیلم هر کورس:

برای مشاهده فیلم هر دور از مسابقات اسبدوانی از لینک زیر در کانال تلگرامی هیئت سوارکاری گنبدکاووس استفاده کنید

https://t.me/gonbadsavarkari

روابط عمومی هیئت سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

بالا
ترکمن نیوز
احسان تولز