امروز : یکشنبه ۰۸ خرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

۲۵۵,۹۰۰

ریال

|

دمای هوای شهر

اسبدوانی-ترکمن‌نیوز- هفته دوازدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد با شرکت ۴۵ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

photo 2017 12 22 16 54 16 300x200 - هفته دوازدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+ عکس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترکمن​های ایران، در هفته دوازدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس روز پنجشنبه ۵۶ رأس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۴۵ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد داخلی و دوخون در ۶ دور ۱۲۰۰ متر ، ۱۰۰۰ متر و ۱۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۸۲۰ میلیون و ۷۵۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.
در دور اول اسب‌های ترکمن، از ۳ تا ۹ سال، از ۰ تا ۴ امتیاز، به مسافت هزار و دویست متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که طاهر گوگ نژاد با اسب نیتروژن بارانی زودتر از خط پایان گذشت و رامین قهرمان با اسب قره بیک و نورمحمد بهادر با اسب جادو سنجر به ترتیب دوم و سوم شدند.
رقابت دور دوم میان اسب‌های ۳ سال،از ۲۴ تا ۳۴ امتیاز، تروبرد داخلی، به مسافت هزار و دویست متر بود که پیمان قلرعطا با اسب نجیب‌خان عنوان اول را به دست آورد و کمال دالیجه عطا با اسب مجستیک و جواد آچاک با اسب جنی وان به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.
در دور سوم اسب‌های از ۳ تا ۶ سال، امتیاز هندیکاپ ، نژاد تروبرد داخلی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که آق اویلی بشگرد با اسب فلاور هج موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب ایلوسیو و عبدالقادر(کمال)صالحپور با اسب کرایس لر به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

photo 2017 12 22 16 54 19 300x200 - هفته دوازدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+ عکس

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون، ۲ سال، مبتدی و نبرده،به مسافت هزار متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب سردار بندر زودتر از خط پایان عبور کرد و عبدالقادر(کمال)صالحپور با اسب آلتون آتا و ستار مهرانی با ویودنس به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های ۳ سال، از ۰ تا ۶ امتیاز، نژاد دوخون به مسافت هزار و پانصد و پنجاه متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب بلک حمید نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و عبدالرحیم آرامیده با اسب ای سیس و آق اویلی بشگرد با اسب سکرت لاو قره سو نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های ۳ سال، از ۸ تا ۱۴امتیاز، نژاد دوخون به مسافت هزار و پانصد و پنجاه متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که نورمحمد بهادر با اسب تریتا موفق به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب صوت شکن و بنیامین جرجانی با اسب سلطانه به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

 

Agh Oyli Beshgard TURKMENSnews 300x176 - هفته دوازدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس برگزار شد+ عکسآق اویلی بشگرد بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته دوازدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس، آق اویلی بشگرد با کسب دو مقام نخست از ۶ دور مسابقات امروز بهترین چابکسوار هفته شد.

لازم به ذکر است؛ هفته سیزدهم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبدکاووس پنج‌شنبه ۷ دی در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

خبرنگار: یاشار نیازی

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز