امروز : چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

|

نرخ ارز :

ریال

|

دمای هوای شهر

photo 2019 01 10 16 06 01 300x200 - “هفته دهم” مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس برگزار شد+عکساخبار اسبدوانی – ترکمن نیوز: هفته دهم مسابقات سوارکاری “کورس زمستان” ۱۳۹۷ گنبدکاووس با حضور علاقه‌مندان به این ورزش بومی و اصیل ترکمن صحرا با شرکت ۵۵ رأس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی ترکمن های ایران، در هفته نهم رقابت‌های کورس اسبدوانی فصل زمستان گنبدکاووس روز جمعه (۲۱ دی ماه ۱۳۹۷)، ۶۲ راس اسب ثبت نام کردند که از این تعداد ۷ رأس اسب به دلایل فنی حذف شدند و ۵۵ رأس اسب از نژادهای ترکمن، تروبرد و دوخون در ۶ دور ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ و ۱۵۵۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند.

(۱۲:۳۰) رقابت در دور اول اسب‌های ۳ ساله، نژاد ترکمن،(هندیکاپ کلاس ۴) به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یاسر جرجانی با اسب آتش امین زودتر از خط پایان گذشت و بنیامین جرجانی با اسب آریانا بهرام و نورمحمد بهادر با اسب شادکام به ترتیب جایگاه دوم و سوم را کسب کردند.

(۱۴:۰۰) در دور دوم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (Maiden)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که آرمین آق آتابای با اسب حریف موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب سردار گنبد و قربان محمد اودک با اسب آی نور به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

(۱۴:۳۰) رقابت در دور سوم میان اسب‌های ۳ ساله، (هندیکاپ کلاس ۲)، نژاد تروبرد، به مسافت ۱۲۰۰ متر شکل گرفت که ستار مهرانی با اسب طلادار زودتر از خط پایان عبور کرد و مقام های دوم و سومی به ترتیب کمال دلیجه عطا با اسب ارس و عیدمحمد غراوی با اسب نجیب خان کسب کردند.

(۱۵:۱۵) در دور چهارم اسب‌های ۲ ساله، نژاد دوخون، (کلاس برنده)، به مسافت ۱۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که علیرضا شاهمیر با اسب بتو۲ موفق به کسب مقام اول شد و رامین قهرمانی با اسب پارلا و آرمین آق آتابای با اسب هامون به مقام‌های دوم و سوم دست یافتند.

(۱۵:۴۵) رقابت در دور پنجم اسب‌های ۳ ساله، نژاد دوخون، (هندیکاپ کلاس ۷)، به مسافت ۱۰۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب اوکتای قرق اولین نفر از خط پایان عبور کرد، آق اویلی بشگرد با اسب کاپریکس دوم شد، نورمحمد بهادر با اسب گرداب مقام سوم را کسب کرد.

(۱۶:۱۵) در دور ششم اسب‌های ۳ساله، نژاد تروبرد،(هندیکاپ کلاس ۵)، به مسافت ۱۵۵۰ متر با یکدیگر کورس گذاشتند که یاسر جرجانی با اسب معرکه مقام اول این دور را کسب کرد، ستار مهرانی با اسب گلدن بوی و  قربان محمد اودک با اسب داز تاجر عناوین دوم و سوم را به دست آوردند.

 

معرفی بهترین چابکسوار هفته

یاسر جرجانی با دو قهرمانی و کسب ۱۶ امتیاز ؛ چابکسوار برتر هفته دهم شد.

 

لیست اسب هایی که به دلایل فنی توسط پزشک میدان از دور رقابت‌ها حذف شدند:

دور اول❌ ایران شاد بازرگان
دور دوم❌ میراث گنبد – مای لاو
دور سوم❌ گلدن استیت
دور چهارم❌ کادنزا
دور پنجم❌ سی کاس
دور ششم❌ تیکا

 

به گزارش خبرنگار ترکمن نیوز: در پایان رقابت های امروز مبلغ ۸۶۴ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه تعلق گرفت.

مسابقات اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

لازم به ذکر است: هفته یازدهم رقابت‌های اسبدوانی “کورس زمستان”  گنبدکاووس، روز پنجشنبه ۲۷ دیماه ۱۳۹۷ در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

گزارش از: یاشار نیازی

روابط عمومی هیات سوارکاری گنبدکاووس

اشتراک گذاری :
اشتراک گذاری :

در تلگرام

کانال ما را دنبال کنید

در اینستاگرام

صفحه ما را دنبال کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران

نظر شما چیست ؟

* پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد، منتشر نخواهد شد.
* پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد.
* انعکاس نظر مخاطبین، به منزله تایید آنها از سوی ترکمن نیوز نیست و صرفاً به منظور احترام به نظر کاربران صورت می گیرد.

*

*
*

Most popular crypto channel
بالا
ترکمن نیوز